Elma Reçeli

24.02.2011 - 13:20 | - Asiye Solmaz Tüm yemek tarifleri
 • Tam zamanı olan elmanın reçelini yapmak isteyenlere Elma reçeli tarifi

Malzemeler

 • 1,5 kg iyi cins elma
 • 6 bardak toz şeker
 • 4 bardak su
 • 2 çorba kaşığı limon
 • 2 kahve kaşığı vanilya tozu  

Hazırlanışı

 1. Önce elmaların kabukları soyulur, ortalarından ikiye bölünür, çekirdekleri çıkarılır, sert kısımları bıçakla kesilir ve hemen, içinde su bulunan tencereye atılır.
 2. Sonra, başka bir tencere alınır, içine su ve toz şeker konulduktan sonra ateşe oturtulur ve bir yandan da karıştırılır.
 3. Şeker iyice eridikten sonra 5 dakika daha kaynatılır ve buna su içinde bulunan elmalar atılır.
 4. Elmalar yumuşayıncaya kadar kaynatılır, sonra buna limon suyu ve vanilya tozu ilâve edilir ve bir taşım daha kaynatılır.
 5. Tencere ateşten indirilir ve iyice soğuduktan sonra kavanozlara konularak kapakları kapatılır. Gerektikçe kullanılır. 
Asiye Solmaz tarafından girilen tüm yemek tarifleri Tatlılar kategorisindeki tüm yemek tarifleri
11749 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
elma reçeli, elma reçeli yemek tarifleri, kış yemekleri, reçel tarifleri, 24.02.2011 yemek tarifleri, 24 Şubat 2011 yemek tarifleri, 24 Şubat 2011, reçel yemekleri, reçel yemek tarifleri, kırmızı renkli yemekler, güncel yemek tarifleri, fotoğraflı yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, lezzetli yemek tarifleri, resimli yemek tarifleri, çabuk hazırlanan yemekler, el hünerleri, bugün ne pişirsem, güzel yemekler, nefis yemek tarifleri, günün yemek tarifi - 24 Şubat 2011, Şubat ayı yemek tarifleri, pasta, yemek yemek, yemek, yemek oyunu, yemek tarifleri, yemek tarifi, yemek tarif, tatlı, yemek tariflerim, yemek tariflerini, yemek tarifle, yemek tarifler, yemek tarifeleri, yemek tarifesi, yemek tari, kurabiye, sodexho, yemek sepet, yemek yapma, yemekler, Oktay usta yemek, resimli yemek, resimli yemekleri, yemek resimli, oktay usta yemek tarifleri, meze, yemek tarifi Oktay usta, yemek tarifleri oktay usta, resimli yemek tarifi, yemek tarifi resimli, yemek tarifleri resimli, resimli yemek tarifler, yemek tarifler resimli, yemek oyuna, tavuk yemekleri, tavuk yemek, pastalar, lokanta, ne pişirsem, catering menüleri, lezzet, yemek oyna, et yemekleri, patlıcan yemekleri, kolay yemek, yemek listeleri, yemek listesi, hamur işleri, pratik yemekler, pratik yemek, yemek tarifleri kolay, ev yemek, kolay yemek tarifler, eve yemek, evde yemek, ev yemekleri, bebek yemek, etli yemek, iftar yemek, diyet yemek, pratik yemek tarifleri, pratik yemek tarifler, sebze yemekleri, sebze yemek, ne yemek, pasta yemek, akşam yemeği, yemek menüleri, portakal ağacı yemek tarifleri, yemek siteleri, yemek siteler, yemek sitesi, yemek menüsü, tavuklu yemek tarifleri, sulu yemek, yemek çeşitleri, ankara yemek, yemek Ankara, et yemek tarifleri, tavuklu yemek, istanbul yemek, yemek İstanbul, yemek siparişi, yemek sipariş, tabldot, ramazan yemek, yemek programlari, yemek günlüğüm, yemek kursları, yemek kitabi, yemek kursu, videolu yemek tarifleri, yemek tarifleri videolu, oktay ustadan yemek tarifleri, ana yemek

Kategoriler

Yeni Tarifler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri