Sağlıklı Beslenme

19.09.2009 - 7:30 | Diyet - Yemek Hikayeleri Admin Tüm sağlıklı beslenme yazıları

Yeni bilimsel bulgular eskilerin çok çiğneme öğüdünü doğruluyor. Yapılan deneylerde verilen bademleri 25 ila 40 defa çiğneyenlerin 10 defa çiğneyenlere göre daha fazla doymamış yağ aldığı ve daha çabuk doymuş hissettiği saptandı.
 
Sofradan kalkmak için acele etmeyin

Daha fazla çiğnemek yiyeceklerdeki lifleri ve dayanıklı hücreleri iyice öğüttüğü için içlerinde barındırdıkları ve normalde sindirim sistemimizden etkisizce akıp gidecek olan faydalı besinleri ortaya çıkartıyor, vücut tarafında emilmesini sağlıyor. Ayırca belirttiğimiz gibi daha fazla çiğnemek daha çok doygunluk hissi duymaya ve bu hissin daha uzun sürmesine de etki ediyor.

Günümüz hayatının hızlı temposundan nasibini alan yemek alışkanlıklarımızı değiştirmemiz sağlığımız için çok önemli. siz siz olun hem yediklerinizden maksimum faydayı sağlamak hem de kilonuzu konmtrol altında tutumak için sofradan kalkmak için acele etmeyin ve ayak üzeri atıştırmayı alışkanlık haline getimeyin.
 
Kaynak: http://www.haberturk.com

 

Daha çok çiğneyin ki kilo verin

  • Şehir efsanesi aslında doğruymuş
Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm sağlıklı beslenme yazıları Diyet kategorisindeki tüm sağlıklı beslenme yazıları
3180 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
diyet, kilo vermek

Kategoriler

Yeni Yazılar

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri