Püf Noktaları

08.02.2011 - 14:00 | - Tüm püf noktaları

Krema torbasını kendiz de yapabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

Çok krema koymanız gereken bir kek yaparken, gereğine göre uzunu değiştirebileceğiniz geniş bir torba kullanmanız yerinde olur. Çok ince işlerde kağıttan bir krema torbası işinizi görecektir. Kaliteli yağlı kağıttan yapacağınız bir torna yeterli olacaktır. Krema torbalarını satın alabi-lirseniz de, yapımının ne denli basit olduğunu öğrenince, satın alma geregı ortadan kalkacaktır. İnce işler için küçük torba kullanmanız, size kontrol rahatlığı sağlayacaktır.

  • Kağıttan krema torbasının yapılışı:

Standart boyutta bir tabaka yağlı kağıt alarak I numaralı çizimde gösterildiği gibi 25 cm x 18,5 cm boyutlarında dört dikdörtgene bölün. II. çizimde gösterildiği biçimde katlayın. Katlanan yerden kesin. Üçgenin en uzun kenarı altta olarak B'yi, A'nın altına getirerek (III. çizim) bir koni biçimi verin. Sıkı tutarak C noktası, A nok'asının arkasına ulaşana dek sarmanızı sürdürün (IV. çizim). Üç noktayı da bir arada tutun. Koninin ucu çok sivri olacaktır. Eğer koninin ucunda bir delik varsa, en içteki ucu yukarı doğru çekin.
Tereyağı kreması için bir tabaka kağıdı iki dikdörtgene bölerek daha büyük ama ancak dört torba yapın.
Ucun takılması:
Koninin ucunu kesip, krema sıkma ucunun içine koniyi oturtun.

  • Krema torbasını doldurma:

Torbayı üst bölümünden tutun. Başparmağınız torbanın içinde olacaktır. Kremayı bir palet bıçağı ile torbaya koyun. Torbanın ağzını kapatın. İki yandan ortaya doğru katladıktan sonra ağız bölümünü de onların üzerine katlayın. Baş ve işaret parmaklarınız ile torbayı sıkarak, kremayı torbanın dışından başparmağınızla bastırın. 

  • Krema torbasını kendim nasıl yapabilirim
tarafından girilen tüm püf noktaları Nasıl hazırlamalı? kategorisindeki tüm püf noktaları
29914 kez okunmuştur. Yorumlar (1) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Toplam 1 yorum yapılmıştır
  • 19.08.2011 - 16:05
  • krema torbası
  • ?
  • krema torbası tarifinde anlatılan resimler nerde, göremedim?

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
krema torbasını kendim nasıl yapabilirim, krema, krema torbası evde yapılabilir mi, krema torbasını nerede kullanabilirim, kremalı tatlılar, püf noktalar, krema torbası yapmanın püf noktaları

Kategoriler

Yeni Püf Noktaları

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri