Zayıflamak İçin istemek Yetmez Karar Vermek Gerekir

09.04.2012 - 13:00 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm hikayeler
  • Ben gerçekten zayıflamak istiyorum. Ama nasıl yapacağımı bilemiyorum. Sen nasıl zayıfladın?

Hilmiyecan ile Raptiyegül konuşuyorlardı. Raptiyegül, ablası kabul ettiği Himiyecan’a şöyle dedi:

-Ben gerçekten zayıflamak istiyorum. Ama nasıl yapacağımı bilemiyorum. Sen nasıl zayıfladın?

Hiç hayalini kurduğun bir elbise oldu mu?

-Elbette oldu, her genç kadın güzel bir elbise hayal eder.

İşte ben de bir elbise hayal ettim...

Nasıl bir şey hayal etmiştin? Ayrıntıları nasıl?

-Pembe, bir elbise hayal etmiştim. Bir bahar günü ailemle kıra gitmek, çimenlerde o elbiseyle koşmak istemiştim.

Peki sonra ne oldu? O elbiseye ulaşabildin mi? Yani diktirdin mi? Aldın mı?

-Açıkçası önce bir hayal olarak kaldı. Yani onu yaptırmak ya da satın almak için özel bir çaba içine girmedim.

Gerçekten o elbiseyi istemiyor muydun?

-İstiyordum, ama sanırım o kadar güçlü bir istek değildi. Ama sonra bir film seyrettim. Bir kız benim hayal ettiğime benzer bir elbise ile nişanlısı ile kırda yürüyüş yapıyordu. O zaman böyle bir elbise istediğime karar verdim.

Sonra onu yaptırmaya mı gittin?

-Hayır önce mağaza mağaza aradım. Diktirmenin pahalı olabileceğini düşünüyordum. Çarşıdaki tüm mağazaları gezdim; ama hayalimdekine benzer bir elbise bulamadım. Anneme, “Bana böyle bir şey diker misin?” dediğimde, “Kumaşı getir dikerim.” dedi. Ama bende kumaşı arayacak enerji de kalmamıştı. Yaza girerken bir mağazada elbiseyi buldum. Ama o da çok dardı. İki beden küçülecek kadar kilo vermem gerekiyordu.

Elbiseyi giyebilmek için iki haftada bir beden küçüldüm.

Kilo vermek istiyorum, diyordun ya. İşte kilo vermek için de gerçekten ne istediğine karar vermek gerekiyor. Yani kafandaki elbisenin hayalini kurar gibi ayrıntılarıyla ne istediğini bulman gerekiyor.

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
7091 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
7 günlük diyet listesi, başarı hikayeleri zayıflama, başarılı diyet hikayeleri, başarılı zayıflama hikayeleri, başarılı zayıflama öyküleri, beslenme listesi, beslenme ve diyet, diyet, diyet başarı hikayeleri, diyet günlüğü, diyet hikayeleri, diyet hikayesi, diyet kilo, diyet kilo verme, diyet l, diyet liste, diyet listesi, diyet program, diyet programı listesi, diyet salatalar, diyet siteleri, diyet sitesi, diyet ve beslenme, diyet ve su, diyet yapanlar, diyet yapanların başarı hikayeleri, diyet yemek, diyet yemek listesi, diyeti, diyetisyen diyet listesi, diyetisyen diyeti, diyetisyen diyetleri, diyetisyen kilo alma, diyetisyen kilo almak, diyetisyen listesi, diyetisyen siteleri, diyetisyen taylan kümeli, diyetle kilo verme, diyetle zayıflama, diyetler listesi, diyetler ve yorumlar, diyetler ve zayıflama, diyetler zayıflama, en sağlıklı diyet listesi, en sağlıklı zayıflama ilacı, gerçek zayıflama, gerçek zayıflama hikayeleri, günlük diyet programı, hızlı zayıflama diyet, hızlı zayıflamak için, kılo verme, kılo vermenın yolları, kilo alma, kilo alma diyet, kilo alma diyet listesi, kilo alma diyet programı, kilo alma diyetisyen, kilo alma diyetleri, kilo almak için diyet programı, kilo diyet, kilo ver, kilo verme, kilo verme başarı hikayeleri, kilo verme diyet, kilo verme diyet listesi, kilo verme diyetleri, kilo verme hikayeleri, kilo vermek, obezite diyet listesi, resimli zayıflama hikayeleri, sağlıklı beslenme diyet, sağlıklı beslenme diyeti, sağlıklı kilo verme diyet listesi, sağlıklı zayıflama, sağlıklı zayıflama diyet listesi, su ve zayıflama, şok zayıflama diyeti, ünlülerin zayıflama hikayeleri, yaşanmış aşk hikayeleri, zayıflama başarı hikayeleri, zayıflama diyet günlüğü, zayıflama diyet listeleri, zayıflama diyet programı, zayıflama diyeti listesi, zayıflama diyetleri listesi, zayıflama hikayeleri, zayıflama hikayeleri resimli, zayıflama için, zayıflama ilaç, zayıflama istiyorum, zayıflama kilo verme, zayıflama yöntemlerı, zayıflamak ıstıyorum, zayıflamak istiyorum diyet, zayıflamak kilo vermek

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri