Yılbaşında "boş bir kutu" alırsanız..

27.12.2009 - 13:56 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm hikayeler
  • Yeni bir yıla giriyoruz. Yeni umutlar, yeni dileklerle. Peki yılbaşı hediyelerinizi aldınız mı? Ya boş bir kutu çıkarsa..

Yeni bir yıla giriyoruz. Yılbaşı sofraları için şimdiden hazırlıklar başladı. Birlikteliklerin heyecanı taşınacak sofralara. Yılbaşı hediyenizi aldınız mı? Peki size boş kutu hediye edilirse tepkiniz ne olur, hemen öfkelenir misiniz? Belki de o boş kutuda bir yıl boyunca enerjinizi artıracak bir hazine vardır. Tıpkı boş kutu hikayesinde olduğu gibi..


Adam 3 yaşındaki kızını, gayet pahalı bir hediyelik kaplama kağıdını ziyan ettiği için azarlamıştı. Küçük kız, koskoca bir paket altın yaldızlı kağıdı bir kutuyu eğri büğrü sarmak için kullanmıştı.

Yılbaşı sabahı küçük kızı , paketi getirip "Bu senin babacığım" dediğinde üzüldü. Acaba gereğinden fazla mı tepki göstermişti kızına. Bir gece evvel yaptığından utandı...Ne var ki paketi açınca yeniden öfkelendi. Kutunun içi boştu.

Kızına gene bağırdı: "Birisine hediye verdiğinde kutunun içinde bir şey olması lazım. Bunu da mı bilmiyorsun küçük hanım?"

Küçük kız gözlerinde yaşlarla babasına baktı. "O kutu boş değil ki baba" dedi. "içini öpücüklerimle doldurmuştum!"
Adam çok kötü oldu... Koştu... Kızına sarıldı... Beraberce ağladılar. Adam o altın kutuyu ömrünün sonuna kadar yatağının başucunda sakladı .

Ne zaman keyfi kaçsa, ne zaman morali bozulsa, ne zaman kendini kötü hissetse, kutuya koşar, içinden minik kızının sevgi ile doldurduğu hayali öpücüklerden birini çıkarırdı.

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
5982 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
yılbaşı, kısa öykü, yılbaşı hediyesi, yemek hikayeleri, boş kutu hikayesi, kısa hikayeler, yemek ve yaşam

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri