"Yemekteyiz"

05.12.2011 - 13:00 | - Tüm hikayeler
  • Yarışmacılar birbirlerini (yemekleri) pek de nazik olmayan ifadelerle eleştiriyorlar

Show TV’de yayınlanan bu yarışma programını hiç izlediniz mi bilmiyorum ama ben birkaç defa izleme fırsatı buldum. Yarışmada 5 kişi var. Her bir kişi sırasıyla diğerlerinin sofrasına konuk oluyor ve ev sahibinin/sahibesinin yemeklerinin lezzetini, sunumunu ve menüyü puanlıyor. 

Buraya kadar her şey normal ancak bana göre normal olmayan yarışmacının birbirlerine dolayısıyla da yemeklere yönelik olan tutumları. Çünkü yarışmacılar birbirlerini (yemekleri) pek de nazik olmayan ifadelerle eleştiriyorlar. “İğrençti”, “Felaketti”, “Midem kalktı” gibi ifadeleri oldukça sık duyuyorsunuz bu programda. 

Belki aramızdan bazıları ama bu bir yarışma programı ve oradakiler de yarışmayı kazanıp ödül her ne ise onu almak için uğraşıyorlar diye düşünüyorlardır. Fakat ben kendi adıma yine de “Evet, haklısınız” diyemiyorum. Neden mi? Sizce diğerlerinin yemeklerini beğenen ve de “Elinize sağlık, çok güzel olmuştu” diyen bir yarışmacının bu yarışmayı kazanma ihtimali yok mudur? Ama haklısınız biz yanılgılar üzerine yaşamımızı devam ettiriyoruz değil mi. 

Mesela birçok insan çocuğu derslerinde iyisini yapmak için gayret sarf ediyor olsa bile “Aferin” demek yerine, “Aman şeytan kulağına ama söylemeyelim ki şımarmasın” der. Birçok insan ise eşine/sevgilisine “Seni seviyorum” demeyi sakınır çünkü onlara göre bunu söylemek karşı taraf için kozdur ve başına kalkar bunu zamanı gelince. Falan filan… Öte yandan bunları düşünmek küçük bir azınlığı yorar ve sıkar. Benim ümidim bu küçük azınlığın bir yığına dönüşmesi. 

“Yemekteyiz” yarışmacılarına ise hem yarışmada hem de hayatta; Başarılar.

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
4129 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri