Yemek mi alırdınız sohbet mi?

19.06.2010 - 9:35 | - Tüm hikayeler
  • Uzun zamandır görüşemediğimiz bir arkadaşımla görüştük bu akşam, nerede yemek yiyebiliriz diye düşünürken hafta başı geçerken dikkatimi çeken bir yerden bahsettim.

Uzun zamandır görüşemediğimiz bir arkadaşımla görüştük bu akşam, nerede yemek yiyebiliriz diye düşünürken hafta başı geçerken dikkatimi çeken bir yerden bahsettim.
“Göksü Restoran”

Ankara’da Nene Hatun Caddesinin girişinde 4 katlı koskocaman bir işkembe ve et restoranı.

Bu restoran devasa büyüklükte; katlara çıkış binanın içinden asansörlerle yapılıyor; yerlerdeki halıların kalınlığı 5 cm. belki de daha fazla; dekor oldukça ağır; menü ise ziyadesiyle zengin. Her kat dolu. Orta katlar biraz daha dolu, insanlar rakı veya şarap eşliğinde yemek yiyorlar. Biz de yerleştik bir yere ve hafif sayılabilecek siparişlerimizi verdik. Kısa zaman içinde geldi siparişler. Ancak ben yemekte oldukça zorlandım çünkü siparişler olması gerekenden yağlıydı.

Dolayısıyla hafif bir şeyler istemiş olmamız işe yaramamış oldu. Yemekten sonra tatlı ikram ettiler. Açıkçası tatlıya hiç dayanamam ama bunları yemekte de zorlandım. Tatlı bence aşırı tatlı olmamalı. Sonuçta bu bir nevi kurumlaşmış restorana yiyecek açısından düşük puanlamalarla çıktım. Öte yandan bunu kafaya takmamıştım çünkü personel ve servise ait puanlamalar ortalamanın üzerindeydi. Bir de şu var, biraz da
uzun zamandır görüşmemiş olmanın etkisiyle sohbet o kadar güzeldi ki aslında yukarıda yazdıklarımı bile sonradan fark ettim.

Kısacası ben şu durumda “Sohbet” diyorum.
 

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
4976 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
yemek, sohbet, yemek mi sohbet mi

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri