Yemek için yaşamıyorum, yaşamak için yiyorum

24.10.2011 - 13:00 | - Tüm hikayeler
  • İşte bu noktada “Yemek için mi yaşadığımız yoksa yaşamak için mi yediğimiz?” noktası önem kazanıyor.

Tatilden döndük.

Gün içindeki bütün öğünlerimiz (öğleden sonra çayı dâhil) hazırdı. Bize kalan sadece belirtilen saatler içinde restorana inmek ve ne yiyeceğimize karar vermekti. Geriye kalan bütün zaman bize aitti. Kitap okuyabilir, spor yapabilir, yüzebilir, çalışabilir, arkadaşlarımızla çay içip sohbet edebilir veya hiçbir şey yapmadan televizyon izleyebilirdik.

Biz de öyle yaptık orası ayrı. Ama bir nokta var ki o da mutfakta uzun zaman harcıyor olduğumuz noktası. Çünkü yemeklerimizin çoğu zahmetli ve hazırlanması zaman alan yemekler. İşin ilginç yanı bu zahmetli yemekleri hazırlamak için harcadığımız zamanın sadece küçük bir bölümünü yemek yemek için harcıyoruz. Lafın kısası mutfakta uzun zaman yemek masasında ise kısa zaman harcıyoruz. 

İşte bu noktada “Yemek için mi yaşadığımız yoksa yaşamak için mi yediğimiz?” noktası önem kazanıyor.

Ben kendi hayatımda, yaşamak için yiyenlerdenim. Mutfağa girip uzun zaman harcamayı sevmem. Bir tost yanına çorba veya salata yanına da makarna falan çoğunlukla beni doyurur (ancak haftada bir iki teferruatlı bir yemek yemeyi isterim). Ama konu çocuklar olunca işler değişiyor. Bu yüzden bende kısa zaman içinde birkaç şeyi birlikte yaparak en azından buradan zaman kazanırım hesabı yaptım. Bir yandan çikolatalı krep yaparken bir yandan çorba diğer yandan da salata yaptım.

Kreplerin tarifini bir ara yazayım. Hem çok pratikler hem de çok lezzetli… 

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
3634 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri