Tavada yumurta

15.09.2009 - 13:13 | - Ece A Tüm hikayeler
  • Bir gün bende teyzemle spora gittim. Çok yoruldum. Eve vardığımızda ayak serçe parmağım su toplamıştı. Ayakkabım da biraz küçük geliyordu. O gün 2 saat daha yatıp uyudum. Sonra kahvaltı hazırlamaya yardım edecektim. Aklıma bir fikir geldi. Tavada yumurta.

Ben geçen hafta teyzemde kalıyordum. Bütün  günümü orada geçirip orada  yatıyordum. Teyzemin yatılı misafiriydim yani. Teyzem saat 6 da uyanıp 2 saat spor yapıyordu. Ben genellikle 10-11 civarı uyanıyordum.

Bir gün bende teyzemle spora gittim. Çok yoruldum. Eve vardığımızda ayak serçe  parmağım su toplamıştı. Ayakkabım da biraz  küçük geliyordu. O gün 2  saat daha yatıp uyudum. Sonra kahvaltı hazırlamaya yardım edecektim. Aklıma bir fikir geldi. Tavada yumurta.

Evet canımda çok çekmişti. İlk önce tavaya biraz tereyağ koydum. Tereyağı eriyince 3 tane yumurta kırdım. Yumurtaları birbirine vurunca kırılıyordu ama içindeki yumurta hemen tavaya akmıyordu. Ben de biraz daha bastırınca ellerlim hepten yumurtaya bulaşmıştı. Ama sonuçta yumurtalar tavadaydı.

Tavanın ağzını bir kapakla kapattım. Şöyle 5-10 dakika bekledim. Kapağı açtığımda  yumurta iyice pişmiş, hatta sarısı şişmiş göbek gibi kabarmıştı. Yumurta dağıtılırken  göbekli yerini ben aldım. Çünkü benim de hafiften göbeğim vardı. 
 

Ece A tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
5794 kez okunmuştur. Yorumlar (1) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Toplam 1 yorum yapılmıştır
  • 19.06.2011 - 9:19
  • doğa telatar
  • teşekkür
  • İştee 3-4 site gezdim böyle anlatan tarif görmedim,çook teşekkür ederim tatlım:) Çook güzel yazmışsın

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
tavada yumurta, yumurta, çocuk gözüyle yemek

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri