"Sakın Sokaktan Bir Şey Alma!"

27.02.2012 - 13:00 | - Tüm hikayeler
  • Anne ve babalarımızın sokağa çıkmadan sık sık yaptığı bir uyarıydı bu

Anne ve babalarımızın sokağa çıkmadan sık sık yaptığı bir uyarıydı bu. O zamanlar, yiyecekler hijyenik olmayan yöntemlerle üretildiği için sağlık sorunları ortaya çıkıyordu. Uyarı da bu nedenle yapılırdı. Ancak artık günümüzde kimi zaman "zavallı" görünümlü bir kadın veya erkek, kimi zaman da "sevimli ve ısrarcı" bir çocuk insanın "katili, tecavüzcüsü veya hırsızı" olabiliyor. Bu nedenle uyarıların da içeriği değişti.

Boğaz Köprüsü'nde trafik sıkışınca, otomobildeki sevgililer iki kız çocuğundan sakız aldı. Bir süre sonra bayıldılar. Arkadan gelen araçtakiler gençleri kaçırdı. Genç kadına tecavüz etti...

İşinizden çıkıp evinize gidiyorsunuz. Sokaktaki sakız satan kız çocuğundan bir sakız alıyorsunuz, gasp ediliyorsunuz ve tecavüze uğruyorsunuz.

Olay sonrası hastaneye götürülen gençlerin sakızın içerisine enjekte edilen bir uyuşturucu madde nedeniyle bayıldığını belirten bir rapor verildi.

Ve onlar hiç bir şey hatırlamıyor; jandarmada ifade veren gençler, zanlıların eşkalini bile veremeyecek durumda olduklarını ve hiçbir şey hatırlamadıklarını dile getirmişler.

Sabah evden çıkan Ayşegül Hanım, her zamankinden daha gür bir sesle uyarıyor kızı Aslı ve Oğlu Ardayı...

"Sakın sokaktan bir şey almayın!"

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
3888 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
sokak çocukları

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri