Polonya kahvaltısı

11.04.2011 - 13:00 | - Tüm hikayeler
  • Polonya zengin mutfağıyla ama daha çok taze ve katkısız meyve-sebze ürünleriyle ziyaretçilerine oldukça keyifli sofralar sunuyor.

Polonya zengin mutfağıyla ama daha çok taze ve katkısız meyve-sebze ürünleriyle ziyaretçilerine oldukça keyifli sofralar sunuyor. Ben daha çok kahvaltı sofralarında bulundum ve rahatlıkla söyleyebilirim ki süzme yoğurdun, yumurtanın, salataların, reçellerin ve peynirlerin tadına doyamadım.

Süzme yoğurt tamamıyla katıksız ama lezzeti taze yeşil soğan ve turpla karıştırılmış olmasından kaynaklanıyor.Reçeller ev yapımı ve şeker oranı çok az, asıl tadı veren meyvelerin kendi şekeri.Peynirler oldukça taze ve çoğu yine ev yapımı.

Salataların tadına doyulmuyor. Birçoğunda haşlanmış yumurta kullanılıyor. Bununla beraber karnabahar ve haşlanmış taze fasulye ile yapılan; bol yeşillik, domates ve salatalıkla yapılan; haşlanmış lahana ile yapılan var.


Kahvaltı sunumu oldukça sade yapılıyor. Mutfaklarda (çoğu yerde olduğu gibi) ve serviste bayanlar çalışıyor. Bu bayanların bazılarının yaş ortalaması yüksek olmasına rağmen oldukça seri ve çalışkanlar. Ancak en önemlisi deneyimlerini gençlere aktarıyor olmaları ve gençlerin de işlerini severek ve gayretle yapıyor olmaları. 

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
5000 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri