Peçete Koleksiyonu

20.12.2010 - 8:00 | - Tüm hikayeler
  • Kadınların küçük komik öyküleri vardır!

 

Kadınların küçük komik öyküleri vardır!

Şu anda otuzlu yaşlarını süren birçok kadının peçete koleksiyonu yapmışlığı, en azından  peçete koleksiyoncusu görmüşlüğü vardır.

Şimdiki kızlar yapıyor mu bilmem?

En azından bizim kızlarda görmedim böyle bir merak…

Oğlan çocukları ile misket, birdirbir oynayan, süslü plastik borulardan savaş silahı yapıp,  kağıttan minik külahları bu borudan puf diye üflemek suretiyle geçirerek savaşçılık oynayan erkek Fatmalar da çaktırmadan peçete koleksiyonu yapardı.

Hakikaten biz kaç yaşından beri kadınız?

Sokakta evcilik oynayanlar bilir, bulduğumuz portakal kabuklarını doğrayıp yemek yapardık,  dalga geçen oğlan çocuklarını da zorla baba…

Anneme, pastalı börekli komşu günlerine giderken “güzel bir şeyler varsa bana da getir, ha bir de peçete güzelse ağzını silme emi” diye tembihlerdim. Annem “e o zaman sen de gel” deyince de çıkışırdım “öf! anne ben kadın mıyım?”

Biraz büyüyüp elimiz pasta börek işlerine yatmaya başlayınca gittiğimiz yerlerden sadece peçete almakla kalmaz, tarif de isterdik. Tabi ki çaktırmadan!

Almanya’dan, Fransa’dan gelen akrabalara peçete sipariş etmişliğim bile vardı şöyle Noel Babalı filan…

Pul koleksiyonu da yaptık yapmadık mı? Ancak pul koleksiyonculuğu biraz daha pahalı bir iş olduğundan üç kız kardeş kolektif çalışmıştık. Zira pul koleksiyonculuğunun sosyolojik boyutu üzerine bir hayli şaka duyulmuş, kimsenin pul koleksiyonuna yalnız başına bakılmamıştı!

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
5111 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri