Otel Mutfakları

30.01.2012 - 0:47 | - Erol Tosuner Tüm hikayeler
  • İnsanın salata yerken içinden zımba teli çıkması nasıl bir şeydir, bilir misiniz. Ben bilirim çünkü salatamdan zımba teli çıktı.

Sevgili ankaralılar, iki gün önce üç günlük bir ankara ziyaretinde bulundum. Soğuğunuzun ününü buraya yazmama gerek yok, bilinen bir gerçek. Ben otellerinizden bahsetmek istiyorum. Denize bu kadar uzak bir şehirde balığın en iyisi ve en tazesi yenirmiş, öyle dediler. denedik gerçekten öyleymiş. Hele bir et  lokantanız var etleri nasıl işliyorlarsa bir harika yapıyorlar. İsmini vermeyeceğim çünkü reklama girer. Yemek hikayeleri'ne bir miktar yardım yaparlarsa isimlerini de ballandırarak aktarabilirim. Buraya kadar olanlar iyi, şimdi de kötülerine gelelim. İnanılmaz fiyatlar verilerek kaldığımız o otellerin yemekleri neden bu kara lezzetsiz anlamak mümkün değil. Şefler eminim yemeklerin lezzetleri konusunda elinden geleni yapıyorlardır. ama bu zamana kadar parmaklarımı yedirecek bir lezzete raslamadım.

İnsanın salata yerken içinden zımba teli çıkması nasıl bir şeydir, bilir misiniz. Ben bilirim çünkü salatamdan zımba teli çıktı. Bu kez ismini yazacağım, eminim onlarda istemezlerdi isimlerinin böyle bir durumla anılmasını ama ne yapalım oldu bir kere. Üstelik teli boğazıma geçmeden ağzımın içinde yakaladım. Birde boğaz yoluma gitseydi neler olurdu düşünebiliyor musunuz. Şef geldi, hay aksi nasıl oldu bu iş diyerek şaşkınlığını belirti. Neredeyse beni suçlayacak. Bahaneler üretmek bu saatten sonra anlamsız sayın şefim oldu bi kere. Bu otrlin adı Double Tree by Hilton. Otel yemeklerinin lezzetinin az olması konusunda burasıda istisna olmamış.      

Erol Tosuner tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
4621 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
erol tosuner yazıları

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri