Muhteşem sinirlenme tesisleri

11.09.2011 - 17:42 | - Tüm hikayeler
  • Aslında Eskişehir’i geçtiğimizden beri bir mola yeri gözetliyorum. Zira tam öğle saatleri ve güneş tepemizde.
  • Sivrihisar köprülü kavşağından hemen sonra da tam aradığımı gördüm. Ağaçlar arasında, yeşil-gölgelik bir mekanın girişinde büyükçe bir tabela: Muhteşem Dinlenme Tesisleri.

Aslında Eskişehir’i geçtiğimizden beri bir mola yeri gözetliyorum. Zira tam öğle saatleri ve güneş tepemizde. Sivrihisar köprülü kavşağından hemen sonra da tam aradığımı gördüm. Ağaçlar arasında, yeşil-gölgelik bir mekanın girişinde büyükçe bir tabela: Muhteşem Dinlenme Tesisleri.

Ohhh işte nihayet! Yorulan bedenlerimiz, yapay klima serinliğinin ötesinde bir serinlikte dinlenecek. Muhteşem tesisin ikinci tabelasıyla reklamını yaptığı gözlemelerden yiyip, birer bardak çay içebileceğiz. Arabadan inip kısa bir çevre turundan sonra boş masalardan birine oturuyoruz.

Dinlenme tesisinin ağaçların gölgesine kurulu on onbeş masasından yarısı boş. Siyah yelek giymiş iki garsonun dışında, değişik kıyafetler içinde beş altı garson daha var. Masaya oturduk ama yorgun kollarımızı şöyle rehavetle masaya bırakamadık. Zira masanın üzerinde bir parça yumurta beyazı, ekmek kırıntıları ve birkaç kirli peçete…Muhteşem tesisimizin, muhteşem ağaçlarından birine yaslanmış mor tişörtlü sivil garsonumuza seslendim:

-Bakar mısın?

Keyfi bozulmuş yurdum insanı edasıyla yaklaştı masaya ama ağzından “buyrun, hoşgeldiniz…” gibi bir kelime çıkmadı. Kendisini rahatsız etmiş olmanın verdiği mahçubiyet içinde masayı silmesini rica ettik. Masamızı gönülsüzce ve baştansavma silip, yine tek kelime etmeden ayrılıyordu ki; aman fırsat bu fırsat deyip, o sormadan bir çırpıda söyledik siparişimizi:

-Bir bal kaymaklı, iki peynirli gözleme. Üç de çay…

Bizim metazori siparişten yaklaşık on dakika sonra yeşil gömlekli bir garson gelip servis tabaklarını bıraktı masaya. Bu da öbürü gibi tek kelime konuşmuyor ama biz artık müşteri olduğumuzu unutup insani yardım bekler gibi rica-minnet konuşuyoruz.:

-Su alabilir miyiz?

Suyumuzu içtikten on dakika sonra sarı tişörtlü bir garson gelip (yine tek kelime konuşmadan) masamıza bir kase yoğurt bıraktı. Tabi biz hemen gözlemeler ve çaylar da peşinden gelecek mi diye birkaç dakika bakındık ama umudumuz tükenince başladık yoğurdu kaşıklamaya. Yoğurt bitti bitecek, bizim gözlemeler hala gelmedi. Artık iyiden iyiye sinirlenmeye başladım ve tüm cesaretimi toplayıp siyah yelekli kurmaylardan birisine söyledim. Büyük bir ciddiyetle ve karmaşık bir konuyu sıradan insana izah edercesine açıkladı:

-Adisyonlar karışmış olmalı.

Hepimiz rahatladık ve karışan bahtsız adisyonumuzun kısa sürede bulunması umuduyla yoğurt kasesinden birer kaşık daha aldık. O sırada başka müşteriler gelip oturuyor ve söyledikleri siparişler birer birer masalarına geliyordu. Sağımızda solumuzda gözlemesini ısırıp, çayını yudumlayan mutlu insanlar…Tesise ayak basmamızın üzerinden tam 45 dakika geçti ve karnımız aç, kafamızda “neden bize…?” sorusuyla kalkıp arabamıza bindik.

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
3906 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
hikaye, aşk hikaye, hikaye okuma, hikaye özetleri, dini hikaye, hikaye kitabı oku, hikaye kitabı, hikaye konuları, çocuk hikaye, hikaye kitabı özetleri, hikaye türleri, hikaye dinlemek istiyorum, hikaye nasıl yazılır, komik hikaye, gercek hıkaye, sesli hikaye, ingilizce hikaye dinle, hikaye özeti, hikaye örneği, hikaye okumak istiyorum, itiraf hikaye, hikaye kitapları okuma, hikaye kitapları, hikaye ve masallar, hikaye yazma, bır yudum hıkaye, masal, hikaye özetleri kısa, hikaye gerçek, hikaye er, korkunç hikaye, hikaye itiraf, okul öncesi hikaye, hikaye kitapları oku, hikaye haritası örneği, hikaye çeşitleri, uzun hikaye, hikaye türünün özellikleri, kısa hikaye, hikaye yaz, hikaye kartı örnekleri, sesli hikaye okuma, öykü, hikaye şiiri, hikaye vikipedi, hikaye türü, hikaye kitapları isimleri, hikaye cahit külebi, hikaye aşk, ilginç hikaye, ilk hikaye, güzel hikaye, ingilizce türkçe hikaye, gerçek bir hikaye, hikaye yazmak, çocuk hikaye kitabı, hikaye yazma teknikleri, çocuk hikaye kitapları, çocuk hikaye özetleri, hikaye adları, hikaye resimleri, güzel bir hikaye, edebiyat hikaye, çehov tarzı hikaye, hepsi hikaye, manzum hikaye, sesli hikaye anlatımı, kısa hikaye örneği, yaşanmış gerçek hikaye, yaşanmış hikaye, hikaye isimleri, hikaye anlatma teknikleri, hikaye kartı, hikaye hakkında bilgi, maupassant tarzı hikaye, kısa hikaye örnekleri, türk edebiyatında hikaye, üç uzun hikaye, hikaye okumak, hikaye siteleri, sesli hikaye dinle, ingilizce hikaye özeti, kısa hikaye özetleri, hikaye özellikleri nelerdir, en güzel hikaye, canlı hikaye dinleme, yasak hikaye, hikaye arşivi, hikaye dinleme, mekin hikaye dinle, eş hikaye, ingilizce sesli hikaye, gelin hikaye, bir hikaye, hikaye türleri nelerdir, ilişki hikaye, ingilizce bir hikaye, hikaye kartları örnekleri, ingilizce hikaye, 18 gerçek hikaye, ingilizce hikaye oku, dinlenme tesisleri, muhteşem dinlenme tesisleri

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri