Kapıcı Ailesi Sofrası

25.03.2011 - 23:23 | - Tüm hikayeler
  • Öyle ya soframız sıcaksa..sadece ateşle ısınmıyor ya; sıcak insanlar, sıcak gelişmeleri de beraberinde sürüklüyor.

Yemek yediğimiz sofralar, artık ya zengin sofrası yada fakir. Ortası pek görülmüyor. Diziler sayesinde kapıcı sofrasını da öğreniyoruz. Bizim sofralarımızı. Hala evde anneme bir cam sürahi aldırtamadım. Plastik sürahili, işlemeli buzdolabı örtüleri ile süslü mutfağımız.

"Olur mu kızım! Örtüsüz buzdolabı olur mu?" der annem.

Yüksel Altuğ, sabah gazetesinde yazdığı yazıda “Bu kapıcı Rıza Efendi’nin sonu, Yaprak Dökümü’nün Ali Rıza Bey’inden fena olacak” diye belirtmişti. Görünen o ki, Adını Feriha Koydum dizisindeki kapıcı ailesinin başına gelenler, Yaprak Dökümü’ndeki köşk sakinlerine rahmet okutacak. Daha birkaç bölüm olmadı ki, evin oğlu kaza yaptı, elde avuçta ne varsa satıldı, kızları bir playboy’un oğluna âşık oldu, Rıza Efendi gece takside çalışırken soyulup bıçaklandı, oğulları jigololuğa başladı, anneleri yüzük çalmak suçlamasıyla karakolluk oldu, Rıza Efendi’nin camide namaz kılarken cüzdanı çalındı… En sonunda evin küçük oğlu bile dayanamayıp, “Her şey de senin başına geliyor be baba” deyip bu kadersizliğin altını çizdi.

Kaderin tsunami dalgaları, kapıcı ailesinin evini harabeye çevirdi.

Okur Ahmet Öner şöyle bir mesaj göndermiş: “Adını Feriha Koydum’un senaristlerine iletirseniz seviniriz: Bir sonraki bölümde jigolo ağabey hepatit veya AIDS olsun. Daha sonra anne tecavüze uğrasın. Ardından babayı yıldırım çarpsın. Daha sonra ağabey intikam için eşcinsel olsun… Sonra küçük kardeş organ mafyası tarafından kaçırılsın. Daha sonra tecavüze uğrayan anne hamile kalsın ama Feriha’ya sakın bir şey olmasın. Bu sezona bu kadar felaket yeter her halde. Artık seneye de deprem, trafik kazası, sel gibi bir şeylerle idare ederiz…”

Kapıcı ailesi sofrası sıcaktır ama, baharatı da boldur.

Ailenin başına gelmeyenlerin kalmaması da bundan olsa gerek.

Öyle ya soframız sıcaksa..sadece ateşle ısınmıyor ya; sıcak insanlar, sıcak gelişmeleri de beraberinde sürüklüyor.

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
4487 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
feriha, fragman izle dizi, feriha uygur, feriha laçin, fragman izleme, feriha ruhi karakaş ilköğretim okulu, feriha anlamı, nilüfer feriha uyar kız meslek lisesi, feriha isminin anlamı, feriha esin, feriha şenkaya dildar, petek feriha arıoğlu, fatma feriha baysan, feriha özdemir, feriha cilek, adını feriha koydum, feriha dizisi

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri