Göbeğinizi Yoğurt İle Eritin

28.05.2012 - 8:00 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm hikayeler
  • Çocukluğunda Lorel ve Hardi filmlerini hatırlayanlar..Biri zayıf biri şişman ikilinin, eğlenceli evrensel dilini de bilirler.

Çocukluğunda Lorel ve Hardi filmlerini hatırlayanlar..Biri zayıf biri şişman ikilinin, eğlenceli evrensel dilini de bilirler. Her yaştan ve her toplumsal katmandan insanın ilgisini çeker bu ikilinin hareketleri. Abartılı jest ve mimikler oyuncuların kendini ifade etmekte kullandıkları araçlardı.

Hardi şişmandı ama, öylesine barışık bir görüntü çizerdi ki kendi ile, onu izleyenler de zevk alırdı.

Hardi yoğurtla göbek eritme diyetini bilseydi uygular mıydı? Bilemiyoruz. Vücudunuzla barışıksanız, bazen göbeğiniz sizi tamamlayan bir parça olabiliyor.

Ancak bir de göbeğinden kurtulmak isteyenler var.

Pakize Hanım'ın kızı Şehriye bir kap yoğurt almış,
Göbeğine sürerken annesi sormuş,
- Kızım ne yapıyorsun?
- Anne göbeğimi eritiyorum.

Şehriye bir yerden öğrenmiş yağsız yoğurt diyetini ancak eksik öğrenmiş. Yağsız yoğurdu göbeğine sürmeyecek. Yiyecek.

Uzmanlar öneriyor: Göbeğini hızla eritmek isteyenler, bol bol yağsız yoğurt yesin! ABD’de yapılan bir araştırmada, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde üç öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri ve yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi. Yoğurt yiyenlerin ayrıca, karın bölgelerinde yüzde 81 daha fazla yağ yaktıkları ortaya çıktı.

Tennessee Üniversitesi’ndeki araştırmaya katılanlardan Dr. Michael Zemel, yoğurt yiyenlerin hem ortalama yedi kilo olan zayıflama seviyesinden daha fazla inceldiklerini hem de kaslarını diğerlerinden iki kat fazla koruduklarını belirtti.

Dr. Zemel, kas kütlesini korumanın diyet yapanlarda önemli bir konu olduğunu belirterek, “Önemli olan yağ yakmak, kas değil. Kaslar kalori yakmaya yardımcı oluyor, ancak kilo verirken kas kütlesi de kaybediliyor. Buna en iyi çözüm, kalsiyum ve protein ağırlıklı bir diyet, yani yoğurt” diye konuştu. Araştırma Uluslararası Obezite Dergisi’nin nisan sayısında yayımlandı.

Bu arada Japonya’da yapılan araştırmalar da, yoğurdun nefes kokusunu giderdiğini, diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önlediğini ortaya koydu. Altı hafta boyunca günde bir porsiyon yoğurt yiyenlerin yüzde 80′inde, nefes kokusuna yol açan hidrojen sülfit düzeyi azaldı.

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
3353 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri