Evde Ucuz Yemek

30.07.2012 - 13:00 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm hikayeler
  • Küresel kriz bir süredir gündelik yaşam alışkanlıklarını değiştiriyor.

Küresel kriz bir süredir gündelik yaşam alışkanlıklarını değiştiriyor. Referans Gazetesinde yer alan bir haberde değişen yeme alışkanlıklarından bahsediliyor:

Lüks restoran müşterilerinin fast-food'ların yolunu tutmaya başlaması ve yemek dergilerinin "evde ucuz yemek nasıl yapılır" başlıklı yazılar yayımlaması sonrasında, şimdi de et severlerin tercihinin kırmızıdan beyaza kaydığı, daha önce sığır koyun domuz eti alanların şimdi maliyeti azaltmak için tavuk etini tercih ettikleri belirtiliyor.

Kriz öncesi dönemde en lüks restoranlar, en pahalı ve egzotik yiyeceklerle ilgili yazılar yayımlayan yemek dergileri artık "evde ucuz yemek" başlıklı yazılar yayımlıyor. ABD'nin önde gelen yemek dergilerinden Gourmet, mart sayısında, lüks restoran ve egzotik seyahat rotaları yerine evde yemek yapma kılavuzuna yer verdi. Aynı dergi, "nasıl güzel sandviç yapılır" başlığına da yer verirken, Food&Wine dergisi düşük maliyetli pizza partilerini kapağına taşıdı.

Gourmet Yazı İşleri Müdürü Ruth Reichl, bu durumu "Yemek yapmayı hatırlamaları için insanlara yardım etmek gerekiyor" diyerek özetledi. Ancak uzmanlar değişikliği yaşanan mali krizle beraber insanların yeme içme alışkanlıklarında yaptığı değişikliğe bağlıyor.

Dün kitapçıda dolaşırken, ekonomik kriz yemeklerine rastladım. Evdeki malzemelerden nasıl yemek yapabileceğinizden tutun da, var olan malzemelerin kullanım imkanları nasıl artara kadar değişik alternatifler sunulmuştu.

Her trend kendi çözümlerini de beraberinde getiriyor.

"Evde ucuz yemek" yeni trendimiz. 

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
4081 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
ailece yemek, küresel kriz

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri