Ev yapımı yılbaşı kutlaması

10.01.2010 - 20:16 | - Tüm hikayeler
 • Aranızda, okul yıllarında, her yeni yılda hediye çekilişine katılmamış olan var mı? Ne güzel bir okul geleneğiydi, her yeni yıl yaklaşırken sınıfça aramızda hediye çekilişi yapmak, kimin kendi adımızı çektiğini ve hediye alacağını heyecanla beklemek, kime ne hediye alacağımızı düşünmek...

Aranızda, okul yıllarında, her yeni yılda hediye çekilişine katılmamış olan var mı? Ne güzel bir okul geleneğiydi, her yeni yıl yaklaşırken sınıfça aramızda hediye çekilişi yapmak, kimin kendi adımızı çektiğini ve hediye alacağını heyecanla beklemek, kime ne hediye alacağımızı düşünmek... Okul hayatı ile rafa kalkmış güzel an'lardan biri idi bu benim için ta ki bu yıla kadar.

Farklı birşey yapalım dedik ve ofisimizde, aramızda hediye çekilişi yaptık bu yıl. Daha önce de ofisimize yılbaşı ağacımızı kurup süslemiştik hep birlikte. Çocukça duyguları ve heyecanı yeniden yaşamak gibiydi benim için tüm bu uygulamalar. Yılbaşı kutlaması için ise ofisimizde akşama doğru bir kutlama yapmaya karar verdik. Ofisimiz bizim için evimizden daha fazla vakit geçirdiğimiz bir yerse, neden dışarıdan yiyecek sipariş etmek yerine evde yaptığımız yiyecekleri getirmeyelim diye düşündük ve sonuçta ev yapımı bir yılbaşı kutlamasına karar verildi. Başlangıçta kendi aramızda ufak çapta bir kutlama olacakken daha sonra davet edilen konukların sayısının artmasıyla bizim küçük davet de büyüdü. Ve dolayısıyla hepimizi ayrı bir heyecan sarmaya başladı, "Acaba yaptıklarım yetecek mi?" Ya da "Beğenilecek mi?" Evde bir gün önceden yapılıp getirilen yiyeceklerin yanı sıra aynı gün yapılması gereken yiyecek sahipleri olarak ben ve bir - iki arkadaşım akşama doğru soluğu mutfakta aldık. Evden getirdiğimiz her türlü malzeme ile birlikte kolları sıvadık hatta arkadaşım evden mini fırınını dahi getirmişti. Mutfakta oradan oraya koştururken aslında farkettim ki bu tür aktivitelerin, grupça birşeyler yapmanın, paylaşmanın iş yaşamındaki motive edici gücünü ve eğlencesini.  Bir yandan böreğimin sosunu hazırlarken bunları düşünüyor, diğer yandan mutfakta belinde önlükle koşturan erkek arkadaşımın, bir erkek olarak biberleri ve domatesi nasıl böyle ince ve minik doğrayabildiğine ve domatesle içinde mum konmak üzere nasıl ayrı bir aksesuar yarattığını da hayretler içinde izliyordum. İzleyen sadece ben değildim, diğer arkadaşlarımız da bizi izleyerek adeta mini bir "Yemekteyiz" programı çeviriyorlardı aralarında. Kimisinden geçer not aldık, kimisi tarafından eleştirildik ama o anki an'lara damgasını vuran ise mutfaktan yükselen kahkahalardı. 2-3 saatlik bir uğraşının sonunda el emeği göz nurlarımız açık büfemizde sıralanmıştı. Sunumdan lezzete kadar herşey kusursuz görünüyordu.Toplamda 14 ayrı çeşit ürün hazırlamıştık. Bir de üzerine yılbaşı için özel hazırlanmış müziklerle ve etrafta yanan envai çeşit mumla konukları karşılayınca kimse buranın sıradan bir ofis olmadığını düşünüyordu sanırım.

Konuklar ofisimizden ayrılırken yüzlerinde şunu okudum; "Her ne yapılırsa yapılsın içine emek, neşe ve heyecan katıldığında herşeyin tadı bir farklı oluyor" idi. Benim içinden geçenler mi? Tepsinin neredeyse yarısını tek başıma yiyebilecek kapasitemle kimse alınmasın ama "Yaşasın Laz Böreği !!"

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
6901 kez okunmuştur. Yorumlar (4) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Toplam 4 yorum yapılmıştır
 • 10.01.2010 - 20:28
 • Naz Elçin
 • Emek, ekmek, yemek
 • Çoğu zaman olduğu gibi sonradan anlıyoruz emeğin değerini.Evet çok haklısınız, içinde emek olan herşeyin tadı farklı. Elinize sağlık. Son günlerde okuduğum en güzel duyguyu barındırıyor yazınız. Elinize sağlık.
 • 11.01.2010 - 12:12
 • Özlem Kısakürek
 • ev tadında ofis
 • Bahsi geçen gecenin oyuncularından biriyim.
  Ovünmek gibi olmasın harika bir ofiste çalışıyoruz
  hergün işe isteyerek geliyoruz
  üstüne bir de para kazanıyoruz:)
  hırslarından arınmış insanların çalıştığı ofiste yaratılacak herşey de güzel oluyor...
  Kimse kıskanmasın...

  günler oncesinden başlayan telas görülmeye değerdi.
  rejim kaygısıyla layığı ile yiyemesem de
  öylesine güzeldi ki herşey...
  Allah tekrarını kısmet etsin.
  Herkesin eline,emeğine sağlık

  Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.
 • 03.05.2010 - 15:38
 • oyum ben
 • laz böreği
 • Laz böreğini iki kelime ile ifade etmek istiyorum:
  Lezzet Bombası.

  Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.
 • 29.12.2011 - 21:06
 • Salak Aşçı
 • Yumurta
 • tavayı ocağa ısınsın dye 2-3 dk kalıyor üzerine yağ ve hemen ardından tuz koyuyonuz ve o da biraz ısındıktan sonra yumurtayı kırın ve 1 dk. karıştırın sonra leziz bir kahvaltı :D

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
yeniyıl, kutlama, evyapımı, ofis, yılbaşı, grup çalışması

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri