Doyuran mekanlar

10.11.2009 - 10:35 | - Tüm hikayeler
  • Bazı mekanlar vardır, gittiğiniz zaman ne yemek gelir aklınıza ne de açlık. Yemek Hikayeleri'ne yazdığım bu ilk yazıda, 29 Ekimde Kurabiyelerle (Ece ve özlem'le) geçirdiğimiz doyurucu günü anlatacağım.

Bazı mekanlar vardır, gittiğiniz zaman ne yemek gelir aklınıza ne de açlık. Yemek Hikayeleri'ne yazdığım bu ilk yazıda, 29 Ekimde Kurabiyelerle (Ece ve özlem'le) geçirdiğimiz doyurucu günü anlatacağım:

29 Ekim'de okullar ve benim iş yerim kapalı olunca kurabiyeleri alıp önce İstanbul modern müzesine gittik, Ece'nin ilk Özlem'in iki benimde üçüncü gidişim oldu böylece. Müzeyi gezdik Burhan Uygur'un muhteşem kapısı baş köşede yine en renkli haliyle bizi tekrar büyüledi.

Sarkis'in kendinizden bir şeyler bırakın çağrısına bizde katıldık...büyük bir sehpa bırakılmış en alt kata; orada, müze ziyaretçileri kendilerinden bir şeyler bırakıyordu. Neler yoktu ki...kurşun kalemler boya kalemleri, mendil, gazoz kapağı not defteri, tokalar, takılar ve aklınıza gelen gelmeyen bir çok şey. Ve bırakılmış notlar. Kurabiyeler'de bizde yazmak istiyoruz diye öne atıldı. Neyseki ordaki not defteri vardıda imdadımıza yetişti bir sayfayı üç parçaya bölüp sırayla yazmaya başladık.

Ece okulunu yazmakla yetindi. Özlem orda olmaktan mutlu olduğunu ve Burhan Uygur'un kapsını çok beğendiğini ve hangi okulda kaçıncı sınıfta olduğunu yazdı ve bir şeker bıraktı. Bende el içinde çiçek tutmuş figürlü yaka iğnesini yazdım, nota iliştirip bıraktım.
 
Daha sonra resim atölyesine gidip biraz resim yaptık. Özlem en küçüğümüz olduğu için hem dinlenmesi hemde biraz resim yapması için onu bir müddetliğine resim atölyesine bıraktık. Sıkılırsa diye cep telefonunu ve şifresini artı kullanımını kısaca açıklayıp atölyeden ayrıldık. Resimler çok değişmemişti, karafatma aileside ordaydı. 

Sonra atölyeye dönüp özlemi alıp müzenin diğer kısımlarını gezdik iki tane çok ilginç bölüm vardı bir odada üç tane ağaç görüntüsü rüzgarda gibi yapraklar hareket ediyor bir an kendini sonbaharda hissediyorsunodada bankda var oturup izliyorsun bir parkta sonbaharı yaşar gibisin:)
 
Birde duvarlarda mönitörler var resim yapma tekniklerini mönitörden izliyorsun.
 
Bir müddet daha dolaştıktan sonra ortaköye doğru yola çıktık. Çünkü kurabiyeler bir an önce midye tavalarına kavuşmak istiyordu. Yola koyulduk..Sıra sıra kumpircilerin...gözlemecilerin yer aldığı yerin karşısında dörtmü altı katmı emin değilim olan binaya girdik. Arkadaşım Kiraz' oturduğumuz kata çıktık ve aynı masaya oturduk. Katlar çok dar tek sıra halinde odacıklardan oluşan yerler bank gibi sandalye ve masalar.
 
Masamıza oturup midye tavalarımızı ve ayranlarımızı beklemeye koyulduk.Özlem çok acıktığı için bekleme faslı ona çok uzun geldi. Ama dayandı ve mutlu son. Önce ekmek sepeti, ardından tabakların her birinde midye tavalar dört şişmi beş şişmi emin değilim sosu ve ayranlarımız geldi. Midyeler gelirken biraz neler var diye menü listesine de göz attık. Ece pizzayı görünce keşke pizza sipariş etseydik dedi. Bir tanede ortak kararla karışık pizza istedik.Yemeği yedikten sonra ortaköyde resimlerini çektim kurabiyelerin:) Özlem biraz parkta kaydı ve sonra yola çıktık. Hava çok güzel diye yürümek istedik hep birlikte. Kabataşa kadar yürüdük yolda havlayan köpekler çıktı birden çocuklar neredeyse kolumu korkudan sıkarken morartacaklardı.
 
O kadar yol yürüyünce bitkin şekilde metroya bindik. ilk durak olduğu için rahatca oturduk:) Sonra metroda özlem yol boyunca bize sessiz meslekleri oynadı. Gülmekten karnıma ağrılar girdi ve gözlerimden yaşlar aktı. Z.burnunda araç değişip Bahçeli'ye devam ettik. Kadir Has'ta inip ikinci, minik ama hoş yürüyüşümüze, devam ettik.

Kurabiyelerle harika bir gün geçirdik:)
 

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
4422 kez okunmuştur. Yorumlar (1) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Toplam 1 yorum yapılmıştır
  • 20.11.2009 - 16:29
  • özlem
  • teşekkürler teyzeciğim
  • teyzeciğim çok teşekkür ediyorum böyle bir yazı yazdığın için

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
istanbul modernde bir gün, doyuran mekanlar, kurabiyelerle istanbul modernde

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri