Doğum günün kutlu olsun

12.12.2011 - 8:00 | - Tüm hikayeler
  • Bizim kültürümüzde "doğum günü" kutlaması oldukça yenidir.

Bizim kültürümüzde "doğum günü" kutlaması oldukça yenidir. Yani ölen birisi için helva pişirmek ne kadar eski bir adetse; doğum günlerinde pasta yemek o kadar yeni.

Ülkemizde hayatı boyunca doğum günü, anneler günü, babalar günü veya evlilik yıldönümü gibi özel günleri hiç kutlamayan insanlar olduğunu iyi biliyorum. Bunun nedeni ise büyük oranda, o insanların yaşadığı sosyo-ekonomik koşullar. Zira bu koşullardaki gelişmeye paralel böyle özel günlerin de kutlanmaya başlandığını biliyorum. Benim de üflediğim ilk doğum günü pastasında tam onsekiz mum vardı.

 

Çalışan insanlar olarak, zamanımızın büyükçe bir bölümünü işyerlerinde geçiriyoruz. Bu yüzden aynı mekanda çalıştığımız insanlar da hayatımızda önemli bir yer işgal ediyor. Ben eskiden sadece zeki ve hareketli çocuklara Hiper Aktif denildiğini sanırdım. Yaklaşık on yıldır tanıdığım ve son sekiz aydır aynı odayı paylaştığım Sevgili Arkadaşım, otuzsekiz yaşında bir hiper aktif.

Birbirimize ismimiz dışında pek çok hitabımız olur ama onu en güzel anlatan iki harf, Hiper Aktifin baş harfleri H ve A. Üstelik bu iki harf, aynı zamanda adının ve soyadının baş harfleri. Bu gün bizim Hiper Aktif'in doğum günüydü. Eski oda arkadaşım Şirin Aktif'le alelacele bir kutlama organizasyonu yaptık veee...

İyi ki doğduuun, Hiper Aktiiiif !...

Gilotcav dabadebis dges !  

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
4011 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri