Çay, simit ve peynir

26.12.2011 - 13:00 | - Tüm hikayeler
  • Bunların hepsi için bir dakikalık mesafede yeni açılan bir mekan: Kolcu Simit Cafe.

Yaklaşık elli metre ileride, 700-800 kişinin çalıştığı bir kamu kuruluşu binası. Mesafeyi 100'e çıkardığında ise bir o kadar daha insanın çalıştığı irili ufaklı başka işyerleri de söz konusu. Hani yüzde yirmisi uğrayıp birer simit alsa hiç de fena değil.

İşe biraz erken gelip, dakika hesabıyla kahvaltı yapmak isteyenler de; akşam çıkışta uğrayanlar da var. Hele öğle saatinde, yemekhanelerde çıkan ve bazen ofis çalışanları için epey yüksek kaloriye sahip yemeklerden kaçanlar. Ve tabi, bu yıl uygulanmaya başlayan sigara içme yasağından bunalan tiryakiler.

Bunların hepsi için bir dakikalık mesafede yeni açılan bir mekan: Kolcu Simit Cafe.

Asıl faaliyeti, pek çok satış noktasındaki seyyar tezgahlara simit pişirmek. Ama sekiz on masaya gelip oturan bizim gibi çalışanlar için de her geçen gün daha geniş bir ürün yelpazesi sunuluyor. Benim tercihim ise genellikle simit, peynir ve çay üçlüsü. Hemen hepsiyle aynı işyerinde çalıştığım arkadaşlarla sohbet ederek içilen çaylari.

Uygun fiyatları, temiz ve güler yüzlü hizmeti ile güzel bir mekan Kolcu. Ankara'da oturup da yolu Sıhhıye-Cihan Sokaktan geçenler için bir soluklanma yeri Kolcu. Hafta içi 12:30-13:30 arası uğrayanlara ise çaylar şirketten. 

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
4940 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri