Cafe Down

22.08.2011 - 8:00 | - Tüm hikayeler
  • Ankara'nın göbeği Kızılay'da biraz soluklanacak sessiz bir mekan ve sıcak bir içecek ararsanız buyurun Cafe Down'a.

Kendi ülkemde, yabancı dilden mekan isimlerini pek sevmem. Elimde yetki olsa hemen hepsini değiştirmek isterim. Bu kadar kültürel zenginliğe rağmen bir dükkana isim vermek için böyle özenti dil tercihine sinir olurum. Ama bu defalık bir istisna parantezi açmak ve sizlere Cafe Down'dan söz etmek istiyorum. Hayatın istisna parantezi açıp bu sendromu yüklediği çocukların mekanını anlatmak istiyorum.

Ankara'da oturanların yüzde doksanı için Atatürk Bulvarının Kızılay bölümü mutlak uğrak yeridir. Atatürk Bulvarının bu bölgesinde, en az bulvar kadar önemli iki yaya bölgesi vardır. Sakarya ve İzmir Caddesi. Bulvarın iki kulağına takılmış küpe gibidir bu yaya bölgeleri. Aralarındaki bağlantıyı da, bulvar üzerindeki bir yaya üst geçidi sağlar. İşte bu tüp şeklindeki üst geçidin, İzmir Caddesi tarafındaki merdivenlerine bakar Cafe Down. 

Bundan 8 yıl önce down sendromlu gençlerin, sosyalleşmesi-özgüven duygularının gelişmesi amacıyla Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Saray Rehabilitasyon Merkezi tarafından açılmış bir kafeterya burası.

Down sendromlu gençler, üç aylık bir mesleki eğitimin ardından burada istihdam ediliyorlar. Down sendromluların, o kendilerine özgü sevecen yüzleri ve özenli hizmetleriyle tanışmak istiyorsanız Cafe Down sizleri bekliyor. Ankara'nın göbeği Kızılay'da biraz soluklanacak sessiz bir mekan ve sıcak bir içecek ararsanız buyurun Cafe Down'a.  

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
3471 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri