Ballı elmalı yüz toniği

05.01.2010 - 10:53 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm hikayeler
  • Ballı, elmalı yüz toniği ile yüzünüz parıldasın.

Yüzü çökmüş, gözlerinin feri gitmiş, bakarken bir nebze olsun hayat belirtisi göstermeyen insanlar haline gelmeye başladığınızda, ballı elmalı yüz toniğini bir denemelisiniz. Güzelliği kremlerden, doğal olmayan toniklerden almak yerine doğanın içinden alın.

Canlanan yüzünüzle parıldayın.

Yazarımız Canan Özkazanç, sık sık bu toniği yaptığı için pırıl pırıl bir cilde sahip. Sizler de bir kaç dakikanızı harcarak bu toniği hazırlayabilirsiniz.

Bal - Elma Yüz Toniği

İçindekiler
1 kaşık bal
1 elma( soyulup göbeği çıkarılmış)

Uygulama:
Bal ve elmayı mixerden geçirip püre haline getirin. Yüze sürüp 15 dakika bekletin. soğuk suyla durulayın.

Uygulayacağınızbu yüz maskesini, öyle gelişi güzel hazırlamayın. Dingin olduğunuz bir 15 dakika maskenin size canlılık vermesini sağlayacaktır.

Yaşlı marangozun hikayesinde olduğu gibi doğal toniklerinizi yaratın...Kendinize ait bulduklarınıza bir çivi de siz çakın.

Yaşlı bir marangozun emeklilik çağı gelmişti. İşveren müteahhidine, çalıştığı konut yapım işinden ayrılmak ve eşi, büyüyen ailesi ile birlikte daha özgür bir yaşam sürmek tasarısından söz etti. Çekle aldığı ücretini elbette özleyecekti. Emekli olmak ihtiyacındaydı, ne var ki.

Müteahhit iyi işçisinin ayrılmasına üzüldü. Ve ondan, kendine bir iyilik olarak, son bir ev daha yapmasını rica etti. Marangoz kabul etti ve işe girişti, ne var ki gönlünün yaptığı işte olmadığını görmek pek kolaydı. Baştan savma bir işçilik yaptı ve kalitesiz malzeme kullandı. Kendini adamış olduğu mesleğine böyle son vermek ne talihsizlikti! İşini bitirdiğinde, işveren, evi gözden geçirmek için geldi. Dış kapının anahtarını marangoza uzattı. “Bu ev senin” dedi, “sana benden hediye”. Marangoz şoka girdi. Ne kadar utanmıştı!

Keşke yaptığı evin kendi evi olduğunu bilseydi! O zaman onu böyle yapar mıydı! Bizim için de bu böyledir. Gün be gün kendi hayatımızı kurarız. Çoğu zamanda, yaptığımız işe elimizden gelenden daha azını koyarız. Sonra da, şoka girerek, kendi kurduğumuz evde yasayacağımızı anlarız. Eğer tekrar yapabilsek, çok daha farklı yaparız. Ne var ki, geriye dönemeyiz.

Marangoz sizsiniz. Her gün bir çivi çakar, bir tahta koyar ya da bir duvar dikersiniz. “Hayat bir kendin yap tasarımıdır” demiştir biri. Bugün yaptığınız davranış ve seçimler, yarın yaşayacağınız evi kurar.

Öyle ise onu akıllıca kurun.
 

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
4959 kez okunmuştur. Yorumlar (1) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Toplam 1 yorum yapılmıştır
  • 06.01.2010 - 14:45
  • Cano
  • Hamiş
  • Atıyorum siz yemekhikayelerinde yazan biriyseniz burası sizin bir nevi bir evinizdir, tasarımından, içeriğinden sizin de mesul olduğunuz... Öyleyse elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak boynumuzun borcudur. Ayrıca, bu çabanın cildin parlaklığında ballı tonikten daha etkili olacağı bizatihi tarfımdan test edilmiştir :)))

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
yüz maskesi, yüz maskesi hikayesi, ballı elmalı yüz toniği, yüz bakımı, güzellik, güzellik hikayeleri, yemek hikayeleri

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri