Ateşkuşu Ruslara Elma Yedirtiyor

20.04.2010 - 3:19 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm hikayeler
  • Rusların yaklaşık yarısı günde bir meyve tüketiyor.

Cennet bahçelerinde altın kafeste yaşadığına inanılan Ateş Kuşunun en çok sevdiği yiyecek ise elma. Ateş Kuşu, elma yedikçe hem gençleşiyor hem güzelleşiyor.Ateş Kuşu Efsanesini hiç duydunuz mu? Ateş Kuşu Efsanesi Rusya'da yaygın bir şekilde biliniyor ve Ruslar bu efsaneyi çok önemsiyor.

Cennet bahçelerinde altın kafeste yaşadığına inanılan Ateş Kuşunun en çok sevdiği yiyecek ise elma. Ateş Kuşu, elma yedikçe hem gençleşiyor hem güzelleşiyor.

Ruslar en çok elma tüketiyor

Bu efsaneden mi kaynaklanıyor bilinmez ancak Ruslar meyveler arasında en çok elma tüketiyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Akdeniz İhracatçılar Birlikleri verilerinden alınan bilgiye göre, Rusya yılda 2 milyon tonun üzerinde elma üretiyor. Dünyanın en geniş elma üretim alanına sahip ülkeler arasında bulunan Rusya'da, elma üretimi giderek artıyor.

2007 yılında 260 bin ton ürün gönderen Çin'in en önemli ihracat pazarları arasında olan Rusya, birçok ülkeden yılda 800 bin ton elma ithal ediyor. Rusya'ya dönem dönem Türkiye de elma ihraç ediyor.

Rusların yaklaşık yarısı günde bir meyve tüketiyor. Yıllık kişi başına meyve tüketiminin 50 kilogram olduğu Rusya'da elma en popüler meyve olarak ilk sırada geliyor. Rusya'da kişi başına yıllık elma suyu tüketimi ise 10 litrenin üzerinde.

Elma gençleştiriyor

Çeşitli kaynaklara göre, insan vücudundaki bir çok hastalığa iyi geldiği bilinen elma, cilt yaşlanmasını geciktiriyor, içerdiği asit, vitamin ve minerallerle bedeni ve zihni yorgunluklarda yatıştırıyor, kişiyi adeta gençleştiriyor.

Taze elma suyu ile silinen kırışık ve pörsük deri, canlılık ve tazelik kazanıyor, her yaşta öneriliyor.

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
6013 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
elma, ateş kuşu, efsane, meyve hikayeleri, rus efsanelesi, yemek efsaneleri

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri