Annemle yemek pişiriyoruz

01.02.2010 - 9:26 | - Tüm hikayeler
  • Ailesi kapıyı çaldığında Agahla birlikte onlara bir de yemek kitabı hediye ettim.

Dün gece Agah kafamda yumurta pişirmeye kalktı. Agah'a ters ters baktım ama beni çok anlamadığını fark edince..Onunla mutfağa girmeye karar verdim. Annesi ve babasının tek çocuğu olması ve hijyen yetiştirilmesi nedeni ile Agah'ın mutfakla uzaktan yakından hiç bir ilgisi yok. Dolayısı ile eline geçirdiği yumurtayı da hiç düşünmeden kafamda kırmayı becerdi. Gerçi içerisine zeytinyağı da karıştırsaydı, besleyici bir saç maskesi olmuş olacaktı. Ancak o kadar da detaya girmedik.

Keyfli zaman geçirdik. Agah benimle 6 saat geçirdikten sonra, mutfağı sever hale gelmişti. Ailesi kapıyı çaldığında Agahla birlikte onlara bir de yemek kitabı hediye ettim.

Annemle Beraber Yemek Yapıyoruz, 3-12 yaş çocuklarla mutfağa girdiğinizde eğlenceli ve verimli saatler geçirmenize yardımcı olacak bir rehber kitap olarak tasarlanmış.

Kitabın ayırıcı özelliklerinden bazıları:

Yemek pişirmek için gerekli mutfak aletleri fotoğraflarıyla birlikte tanıtılıyor.

Yumurtanın sarısını ayırma, aklarını mikserle çırpma, peynir rendeleme, keki kalıptan çıkarma, çikolata eritme, hamur yoğurma gibi temel mutfak becerileri fotoğraflarla adım adım tarif ediliyor. Malzemeler ve yemeğin pişmiş hali de gösteriliyor.

Tarif edilen yemekler eğlenceli;Marul teknesi, çıtır tavuk bandırma, ton ton tava, fıstık ezmeli ayıcıklar gibi.

Yazarın çocuk beslenmesinde uzman olması, kitabın sağlıklı çocuk beslenmesi alanında iddialı olmasını beraberinde getiriyor.

Kitabın sonuna doğru eve arkadaş çağırıp ziyafet vermenin püf noktalarını anlatan bir bölüm var. Orijinal davetiyelerden, davetlilere verilecek hediyelere ve parti oyunlarına kadar her ayrıntı düşünülmüş.

12 yaşından küçük çocuğunuz varsa ona vereceğiniz en güzel hediye, beraber yapacağınız eğlenceli faaliyetlerdir. Bir yandan kabına sığamayan, hareketli çocuğunuzu faydalı bir işle meşgul etmek, bir yandan da kendi günlük işlerinizi tamamlamak istiyorsanız beraber mutfağa girin. Hele bir de çocuğunuzun iştahsız olduğundan veya sağlıklı yiyecekler yemeye yanaşmadığından yakınıyorsanız birlikte yemek yaparak bir taşla iki üç kuş vurabilirsiniz.

Öte yandan küçük çocuğunuzla mutfakta kaos yaşamadan nasıl yemek yapacağınız konusunda kafanızda soru işaretleri olması da gayet doğal. Bu kitap rehberliğinde ne pişirirseniz pişirin pişirmenin de en az yemek kadar zevkli olduğunu göreceksiniz.

tarafından girilen tüm hikayeler Yemek ve yaşam kategorisindeki tüm hikayeler
4400 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
çocuklar ve yemek, yemek hikayeleri, yemek anıları, çocuklara yemek nasıl yedirilir, çocuk ve eğlenceli yemek, yemek zamanı, yemek ve yaşam

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri