Gökkuşağı Salata

29.10.2012 - 8:00 | Sebze Yemekleri - Yemek Hikayeleri Admin Tüm hikayeler
  • "Bugünkü iltifat sebebiniz, gökkuşağı bir salata yemeniz olsun."

Yazar ve kişisel gelişim uzmanı Patricia Muradi, her sabah gözümüzü açtığımızda kendimize günaydın dememizin önemine değiniyor ve "Kendimize ismimizle hitap ederek, örneğin, ''Sevgili Mahmudi, günaydın, bugün bol ışıklı ve güzel bir gün olsun senin için'' dememizi istiyor.

İnsanın kendi kendisine ismi ile seslenmesi başlarda belki biraz komik gelebilir ancak denendiğinde kendimizle iletişime geçtiğimiz ve kendimizi kabul ettiğimiz için mutlak bir fayda sağlayacağı kesin. Öte yandan kendimize değer verdiğimizde başkalarının ne kadar değerli olduğunu anlamamız daha kolay olacaktır uyarısını yapıyor. Ve bir de beyaz atlı takdir belgesinden bahsediyor. Gün boyunca ''Beyaz atlı takdir prensi''nin bir şekilde bize ulaşıp takdir etmesini mi bekleyeceğiz? Elbette bizim dışımızda kalan insanlardan takdir görmek muhteşem bir motivasyon kaynağıdır. Ancak dilerseniz gelin özellikle sabahları bu işi hiç kimselere bırakmadan kendimiz yaparak, güne güzel bir başlangıçla ''Merhaba'' diyelim.

Pamuk Prenses’in üvey annesi kötü ruhlu cadı bile aynaya bakıp kendisine iltifatlar yağdırarak kendisini motive ediyordu unutmayın! Sadece kendinize bakın. Kendinize iyi olan ve beğendiğiniz bir yönünüz için iltifat edin.

"Bugünkü iltifat sebebiniz, gökkuşağı bir salata yemeniz olsun." 

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm hikayeler Sebze yemekleri kategorisindeki tüm hikayeler
5837 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
gökkuşağı salata, yiyeceklerin hayatımızdaki önemi

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri