Canlı diyet günlüğüm - 3. gün

10.10.2009 - 23:52 | Diyet - Tüm hikayeler
  • Bu sabah yemekhikayeleri.com’da kilo vermenin ve dengeli beslenmenin vücuda yaptığı olumlu etkileri anlatan bir haber okudum. Bu tarz haberlerden oldum olası hoşlanmamama rağmen nedense coşup diyete girmeye karar verdim! Kararım kesin, fazla kiloları vericem!

Canlı  Diyet Günlüğüm – 3. Gün


Sevgili günlük,


Bu sabah yemekhikayeleri.com’da kilo vermenin ve dengeli beslenmenin vücuda yaptığı olumlu etkileri anlatan bir haber okudum. Bu tarz haberlerden oldum olası  hoşlanmamama rağmen nedense coşup diyete girmeye karar verdim! Kararım kesin, fazla kiloları vericem!

En tombul ve en fit halimde çekilmiş birer fotoğrafımı buzdolabının üzerine yapıştırdım. Aradaki farka bakarak gaza geldim! Sağlıklı, gürbüz ve fit bir kişi olma yolundaki ilk adımımı atıyorum… 


Not: Kararım kesindir !!


Birinci Saat 


Sevgili günlük,

 

Coşkumu paylaşmak için ablamı aradım. Heyecanla kararımı bildirdim. Niyeyse o benim kadar heyecanlanmadı! “Bir ara  karpuz diyeti yapmıştın, o ne oldu?”  diye manasız bir soru sordu. Artık ne ilgisi varsa?    


İkinci Saat


Sevgili günlük, 


Yarın rejime başlayacağım için içemeyeceğim. Bekarlığa veda partisi kabilinden bir bira içsem mi balkonda? Bir avuç da kuruyemiş yesem yanında… Olmaz mı ki?


Üçüncü Saat       


Sevgili günlük, 


Hayır kararım kesin! Bira göbek yapar, içmeyeceğim (evde bira yokmuş!) Kararımdan asla dönmem. Çıkıp yürüyüş yapmaya karar verdim aniden… 


Yarım Saat Sonra


Sevgili günlük, 


Ya dikkat ettim bütün şişmanlar yürümeye çıkmış. Kardiyovasküler eksersizlerin ömrü uzattığını duymuştum. İyi de kalbimin bir ömür boyunca atacağı sayı belli, bu sayıyı boşuna harcamasam mı ne yapsam? Hem baksana hepsi tombul ya bunların! 


Eve döndüm en iyisi yatıp uyuyayım…


Yarım Saat Sonra


Sevgili günlük, 


Aldığım karardan dolayı mutluluktan gözüme uyku girmedi. Aslına bakarsan şarap üzümün suyudur, bira ise tahıldan yapılır, nebati yağ serbestse bunlar niye değil? Tamam o zaman bi parça çikolata yiyeyim bari.  Ye tabi, deli misin? Kakao tanecikleri!! Yani, başka bir cins bitkisel gıda !!! Çevremizde bulunan en mutluluk verici besin maddesi! Heyo! Yarın rejime mutlu mutlu başlayacağım yaşasın!  
 


Yarım Saat Sonra


Sevgili günlük, 


Aynaya bakıyorum da yüzüm fena değil! Acaba kilo verirsem avurtlarım çöker mi? Ya iskelotor gibi olmak istemiyoruuuummm… Hem herkesin bir tipi var. Balina da etine dolgun ama ne kadar hızlı yüzüyor. Bana boşuna siyah-beyaz balinam demiyor çocuklar…   


15 Dakika Sonra

Diyetin amacı; eskiden bir koyunu bir oturuşta götüren dev gibi babayiğit atalarımızı  ve tarlada doğum yaptıktan sonra bebeğini kundaklayıp elde orak çalışmaya devam eden büyük Türk kadınlarını; kalori sayan, grip olunca yatağa düşen, fitness ve aerobik yapan, çıt kırıldım tiplere dönüştürmek ve Büyük Türk ırkını sıska, zayıf ve sağlıksız bir ırk haline getirmek midir acaba? Can boğazdan gelir. Gürbüz insan güzel insandır. İştahlı insan sağlıklı insandır. Bunlar atasözlerimiz değil mi?


Akabinde;


Katolik okulunda minikler yemek saati gelince yemekhanede sıraya girmişler. Bakmışlar ki, rahibelerden biri meyve bölümündeki kıpkırmızı elmaların  üzerine bir not koymuş:

"SADECE 1 TANE ALIN... TANRI BAKIYOR" 

Bunu gören afacanlardan biri tatlı bölümüne geldikleri zaman çikolatalı kurabiyelerin üzerine söyle bir not yapıştırmış:


"İSTEDİĞİNİZ KADAR ALIN... TANRI ELMALARA BAKIYOR!"

Olur olmaz fıkralar geliyor aklıma. Dalıyorum…


Uyandığımda diyet günlüğü tutmanın iyi bir şey olduğunu düşünerek, neşe içinde mutfağa koşuyorum. Bundan admine bahsetmeliyim. Ama önce iki ardak suyu lıkır lıkır içerek başlamalıyım güne…
 


ÜÇÜNCÜ GÜN


Sevgili günlük,


 İç ve dış mihraklara aldırmadan diyete devam ediyorum… Bu arada ıspanak pişirme konusunda kendimi aştım. Tarifleri yarın yazıcam, görüşürüz… 


3. GÜN


Sabah:

1 dilim salam

1 yovita yoğurt

1 fincan kahve


Ara: 1 adet yeşil elma/ kivi ya da biber ve maydanoz


Öğle: Kepekli sandviç ekmeğiyle yapılmış ton balıklı sandviç (ızgara yapılmış herhangi bir balık da olur)


Ara: ½ simit +ayran


Akşam:

1 kase domates çorbası

Ispanak yemeği 


Ara:

Bitki çayı

2 grissini

tarafından girilen tüm hikayeler Diyet kategorisindeki tüm hikayeler
5693 kez okunmuştur. Yorumlar (1) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Toplam 1 yorum yapılmıştır
  • 11.10.2009 - 11:35
  • Nihan Özdemir
  • Harikasın
  • Bir diyet günlüğü bu kadar mı eğlenceli ve güzel tutulur, nasıl keyifle okuyorum bu yazı dizisini bir bilsen...
    Azmine, kendinle olan mücadelene ve dış mihraklara karşı çıkışına da şapka çıkartıyorum.

    Bu yorum Site Yöneticisi tarafından düzenlenmiştir.

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
diyet, zayıflama hikayeleri, zayıflama hikayeleri resimli, kilo vermek, zayıflama başarı hikayeleri, su ve zayıflama, sağlıklı zayıflama, diyetler ve zayıflama, kilo ver, başarılı zayıflama öyküleri, resimli zayıflama hikayeleri, gerçek zayıflama hikayeleri, diyeti, hızlı zayıflamak için, zayıflamak kilo vermek, başarılı zayıflama hikayeleri, diyet günlüğü, başarı hikayeleri zayıflama, kılo verme, zayıflama ilaç, ünlülerin zayıflama hikayeleri, diyetle zayıflama, zayıflama istiyorum, diyet hikayeleri, diyetle kilo verme, şok zayıflama diyeti, zayıflamak istiyorum diyet, zayıflamak ıstıyorum, diyetler zayıflama, en sağlıklı zayıflama ilacı, zayıflama için, zayıflama diyet günlüğü, zayıflama kilo verme, zayıflama yöntemlerı, gerçek zayıflama, kılo vermenın yolları, hızlı zayıflama diyet, bölgesel zayıflama yöntemleri, sağlıklı zayıflama yöntemleri, zayıflama programları, zayıflama programı, zayıfla, zayıflamak istiyorum ama nasıl, zayıflama hareketleri video, bölgesel zayıflama merkezleri, kolay zayıflama yöntemleri, etkili zayıflama yöntemleri, zayıflama aletleri fiyatları

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri