Bu defa oluyor

25.03.2010 - 2:44 | Diyet - Yemek Hikayeleri Admin Tüm hikayeler
  • Onu ne zaman görseniz kilolarından yakınır. Geçen gün "bu defa oluyor" dedi.

"Başladım ama bir türlü olmuyor!"
"Ne olacak bu halim?"
"Kilolarımdan kurtulabilecek miyim?" diyorsanız
"Bu defa oluyor" başlıklı başarı diyet hikayelerini okuyun.

Diyet yapmak, belkide hayatı düzenlemekten geçiyor olabilir. Bir günümüzü düşünelim.

Mesela komşumuz Ayşegül. Ayşegül sabahleyin erkenden kalkar annesi ve babası kahvaltı hazırlamıştır. (Tek çocukları, ailesi ile yaşıyor.) Ayşegül mutlaka kahvaltı yapmadan evden çıkar. Sıkılmış narsuyu ile portakal suyu Ayşegül'ün arkasından bakar. O geç kaldığı için açma alır. Öğleleyin işlerini bitiremediği için masasında yemek yer. Akşam geç çıkar, çok acıkır. Eve geldiğinde anne ve baba önüne ne koyarsa yer, uyur. Sonra da kilo veremediği için her haftasonu spor yapar.
Onu ne zaman görseniz kilolarından yakınır.
Geçen gün "bu defa oluyor" dedi.
İşini değiştirmiş.
 
Bu defa oluyor

Ben hep kaçamak yapardım. Azıcık şundan birazcık bundan diye kalorileri alır diyetteyim diye de kendimi kandırırdım. Bunu kendime hiç ititraf etmezdim ama artık gün boyu ne yiyeceksem buz dolabının en üst rafına ayırıyorum. Ve gün boyu yalnızca onları yiyorum. (1000 cal.) Son üç gündür böyle. Yani kendimi kandırmaktan vazgeçtim; üç günde fark ettim ve buna inanamıyorum galiba çoğumuz kendimize yalan söylüyoruz.
Adam gibi diyet yapılınca birazda spor eklenirse yağlar öyle bir eriyor ki... üç gündür çok üşüyorum. Buna da çok seviniyorum. Üşümek zayıflamanın en belirgin göstergesiymiş.
 
Bir şey daha söyliyeceğim: Şok diyetle 14 günde 6 kilo vermiştim 71'den 65 e indim aylarca 65 olarak kaldım geri almadım. Ama son bir aydır evdeydim deli gibi yedim içtim 69 oldum.

Bence kısa süren şok diyetlerle verilen kilolar koruma diyeti uygulanırsa geri gelmiyor. Belim 88 ken 82 olmuştu. 8-9 ay öyle kaldı ama ben hayvan gibi yiyince 86 oldu. Ben kilomu değil belimi ölçüyorum. Üç gündür ciddi diyetteyim. 1000-1200 cal civarı besleniyorum ve bir saat yürüyorum.

2 cm fark ettim 84 olmuş. ilk günlerde hızlı gidiyor. Sonra haftada 2cm ancak inceliyor herkese azim ve sabır diliyorum.*

Azim edin başarırsınız

27 Ocak günü bi karar aldım.Gençtim ,güzeldim.Ben bunun farkındaydım.Ama çevremdekiler farkında değildi...
Arkamdan konuşuyorlarmış 1 hafta sonra pes eder dayanamaz yer diyolarmış.Ama Allah bana öyle bi azim verdiki ne acıktım nede mide krampları,baş ağrıları çektim.Her şey çok güzel gitti..102,5kgdan 76,5kgya düştüm.5ayda verdim bu kiloyu.toplam 26 kg.Nasıl yaptın Leyli derseniz.Limitsiz salata yedim,meyve yedim.Keten tohumu kullandım salatayla ve yoğurtla.Aktarlarda satılan gaz ve hazımsızlık çayı içtim.**

*http://www.diyetform.com/default.asp?actions=basaridetay&basari=337
**http://www.diyetkardesligi.com/viewtopic.php?t=138

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm hikayeler Diyet kategorisindeki tüm hikayeler
7430 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
diyet hikayeleri, başarılı diyet öyküleri

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri