Pembe paltolu kız ve yoğurt çorbası

16.03.2010 - 7:51 | - Tüm hikayeler
  • Geçen akşam eve dönerken, apartmanın giriş kapısının önünde, annesiyle beraber gördüm pembe mantolu minik kızı.

Geçen akşam eve dönerken, apartmanın giriş kapısının önünde, annesiyle beraber gördüm pembe mantolu minik kızı. Belli ki evde zile basıp kapıyı açacak kimse yoktu ve annenin elleri  poşetlerle dolu olduğundan, biri gelse de kapıyı açsa diye bekliyorlardı sanki. İşte o sırada Hızır’ın görevini üstlendim ve yetişip kapıyı açtım! Beraber girdik apartmandan içeri.

İçeri girer girmez burnuma dayanılmaz bir yemek kokusu geldi. Bazı apartman sakinleri akşam yemeği hazırlama işine çoktan girişip, ortalığa pişmek üzere olan yemeğin kokusunu galiba özellikle yaymışlardı. Gün boyu dışarıda kalanlara “Evinize hoş geldiniz” karşılaması yapar gibi…

Bizim miniğin de benimle  aynı anda “öf kokuya bak” der gibisinden kokuyu içine çektiğini fark ettim. Asansörün önünde annesi, o ve ben beklerken can alıcı soruyu sordu: “Anne bugün evde çorba var mı?” Annesi: “Bugün Nemciye babaannen izinli olduğundan evde yemek hazır olmayabilir üzgünüm, ama hemen yaparız bir şeyler” dedi. “Olsun, yoğurtlu çorba yaparsınız o zaman.” dedi pembeli. O an annemin yoğurtlu çorba yapmış olmasını ne kadar istedim, hemen lafa atlayıp bizde var, hadi bize gel demek için...

5-6 yaşlarında minik bir kız çocuğu, köfte, patates filan değil de yoğurt çorbası istiyorsa seferberlik ilan edilmelidir bence!

“Ay sen de  benim gibi yoğurt çorbası seviyorsun demek” dedim.

“Senin çocuğun var mı?” dedi.

“Yok” dedim.

“Evlen de olur o zaman” dedi.

Bakar mısınız şu bacaksıza nasıl da bilmiş…

İşte bu yüzden kadın ya da erkek olsun, acıkan biri için bir tabak sıcak çorba pişiremeyen kimseyi allame-i cihan olsa biraz eksik bulur, bildiği her şeyi unutmaya başlamış yazık diye üzülürüm.

tarafından girilen tüm hikayeler Çorba hikayeleri kategorisindeki tüm hikayeler
15708 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
pembe paltolu kız, yemek ve yaşam, yoğurt çorbası

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri