Benden Kurabiye Yapmayacak mısınız?

24.12.2012 - 8:00 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm hikayeler
  • Emre evde terör estirmiş. Daha 7 yaşında olmasına rağmen ortalığı birbirine katmış.

Emre evde terör estirmiş. Daha 7 yaşında olmasına rağmen ortalığı birbirine katmış. Apartman ayağı kalkınca ne oluyor diye Malkof Lazeryan aşağı kata indi. Gördükleri karşısında şaşkına dönmüştü. O minicik çocuk her tarafı birbirine katmıştı.

"Hani?" diyor..."hani ben!"

Emre'nin annesi yılbaşı nedeni ile kurabiyeler yapmış. Ancak Etekleri olan kız çocukları. İçlerinde bir tane erkek yok. Emre kuzenlerini sıralayıp..kurabiyelere isim bulurken..yaygarayı basmış. "Yokum işte!"..."Yokum ben".

-Annem beni unuttu.

Annesi de şaşkın şaşkın olayı anlamaya çalışıyor.

Malkof olayın vehametinin farkına varınca, Emre'yi sakinleştirip..onlara papyonlu erkek kurabiye yaptı. Artık Emre'de yılbaşı partisinde.

Yılbaşı Kurabiyeleri yapmak hiç de zor değil. Sabah gazetesindeki habere göre yarım saatte kurabiye yapmayı öğrenebiliyorsunuz. Yok kursa gidemem diyenler için de bir de tarif var..

Yılbaşı Kurabiyeleri..

Renkli yılbaşı kurabiyeleri (4-6 kişilik)

Malzeme
* 200 gr. un,
* 120 gr. tereyağı,
* 80 gr. pudra şekeri,
* 24 gr. yumurta beyazı,
* renkli sıvı gıda boyası (her renk için 3-4 damla) Yapılışı Oda sıcaklığında bekletilmiş tereyağı miksere konulur. Un, pudra şekeri ve yumurta beyazı ilave edilir. Kulak memesi kıvamındaki hamura gıda boyası katılır. Hamur merdane yardımı ile düz bir zemin üzerine açılıp, kalıplar sayesinde kesilir. 150 derece fırında 15 dakika pembeleşmeden pişirilir. Dekor Şekeri
* 1 yumurta beyazı
* 200 -300 gr. pudra şekeri Yumurta beyazı mikserde bir dakika çırpılır. Daha sonra pudra şekeri yavaş yavaş yumurtaya yedirilir. Normal akıcı kıvama gelince yağlı kağıttan yapılmış hunilere doldurulur. Kurabiyeler tamamen soğuyunca üzerine istenilen şekilde süsleme yapılabilir. 

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm hikayeler Çocuk yemekleri kategorisindeki tüm hikayeler
6803 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
kurabiye

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri