Ayşe ve yemek kabusu

14.11.2009 - 7:00 | - Tüm hikayeler
  • Ayşe adlı bir çocuk vardı. Annesi ona çok güzel yemekler yapardı. Ayşe ise hiç yemek yemeyi sevmezdi.

Ayşe adlı bir çocuk vardı. Annesi ona çok güzel yemekler yapardı. Ayşe ise hiç yemek yemeyi sevmezdi. Ama kahvaltı etmeyi çok seviyordu. Bu yüzden annesi ona hep ekmek arası peynir yapardı. Bir gün annesi Ayşe’ye yemeğini yemediği için şöyle söyledi:

-Onu bulamayanlar da var.

O günden sonra Ayşe yemeklerini hızla ve güzelce yedi. Annesi Ayşe’den meyve de yemesini isteyince, meyvesini yedi ve Ayşe meyveyi çok sevdi.Yemeklerden sonra hep meyve yedi.Yemek yerken de salata yemeye başladı ve bundan çok hoşlandı. Yemek yerken televizyon izlediği zaman çok yavaş yiyordu. İzlemediği zaman canı sıkılıyordu. Ama buna da bir çözüm buldular. Televizyonu az izlemek.

Artık Ayşe yemeklerini çok güzel yiyor ve yemekten zevk alıyordu. Ama balık hariç. Ayşe balık yemeyi sevmiyordu. Bu yüzden annesi ona ısrar ediyor ve zorla yedirmeye çalışıyordu. Zorlanan Ayşe kusmamaya çalışıyordu ama bazen kusmamayı başaramıyordu. Yemekte balık olduğu zaman sık sık  kusuyordu. Annesi de ona çok kızıyordu. Bu ısrar Ayşe’nin canını sıkıyordu.Annesine şöyle söyledi:

-Neden balık olduğunda canımı sıkıyorsun? Yemem için çok ısrar ediyorsun?

Annesi de:
-Çünkü hiç yemiyorsun. Balıkta birçok faydalı vitaminler var. Balık yemediğin için bu vitaminleri alamıyorsun. Halbuki büyüme çağındaki çocukların bu düzenleyici vitaminlere ihtiyacı var, diye karşılık verdi.

Ayşe bu işten kurtulamayacağını anlayınca ‘tamam’ dedi balık da yemeye başladı. Yiye yiye balığın tadına alıştı ve severek yemeye başladı. Giderek  balık yemekleri onun vazgeçilmez yemekleri arasına girdi.
 

tarafından girilen tüm hikayeler Çocuk yemekleri kategorisindeki tüm hikayeler
10412 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
çocuk ve yemek, çocuklara nasıl yemek yedirilir, çocukların yemek kabusu, yemek hikayeleri

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri