Bayramda ne ikram edilir?

21.09.2009 - 7:30 | Bayram - Yemek Hikayeleri Admin Tüm hikayeler
  • Şöyle bol köpüklü bir Türk kahvesi, bayramda misafirlere ikram edilebilecek lezzetlerin başında geliyor.

Şeker Bayramı'ndayız. Ailelerin bir araya geldiği, dostların buluştuğu bir bayram. Bayramı tatlandırmanın sırrı ise misafirlere sunulan ikramlarda gizli. Bayram ziyaretlerinin vazgeçilmez ikramlarının başında çikolata ve şeker geliyor. Misafirlerinize hazır, rengârenk yaldızlı kâğıtlara sarılmış çikolata ve şekerler ikram edebilirsiniz.

Geleneksel lezzetlerden hoşlanıyor ve bayramların geleneksel sunumlarla tatlanmasını istiyorsanız, misafirlerinize lokum ikram etmelisiniz. Pudra şekerine bulanmış lokumlar, damla sakızlı, fındıklı, güllü, çifte kavrulmuş fıstıklı gibi çeşitleriyle farklı damak tatlarına da hitap ediyor.

Eğer mutfakta biraz yetenekliyseniz, bu bayram kendi baklavanızı kendiniz açabilirsiniz. Bayram ziyaretine gelenler için ellerinizle yaptığınız baklavadan daha güzel bir ikram olamaz şüphesiz. Eğer "Bu işlerden hiç anlamam," diyorsanız veya üşeniyorsanız ev baklavasını aratmayan hazır baklavalar da var. "Baklava, tatlıların en aristokratıdır. Ne kadar tok olursanız olun, ona yer vardır.

Bayramların en sık rastlanan ikramlarından biri de şüphesiz likör. Çikolata ya da Türk kahvesinin yanında şık bir kadeh içinde nane likörü sunabilirsiniz.

Geçmişi Osmanlı'ya kadar uzanan geleneksel bir Türk tatlısı olan badem ezmesi, bayramda nostalji rüzgârları estirmek isteyenler için birebir.

Osmanlı devletinde yeniçerilere dağıtılan akide şekeri, o günlerden günümüze uzanan nostaljik lezzetlerden biri. Çeşit çeşit fabrikasyon şekerlere rağmen özellikle bayramlarda çok tercih edilen bir lezzet akide şekeri.

Üzeri çikolata ve renkli şekerle kaplanmış badem şekerleri, yıllardır değişmeyen bayram lezzetlerinden biri.

Şöyle bol köpüklü bir Türk kahvesi, bayramda misafirlere ikram edilebilecek lezzetlerin başında geliyor.
 

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm hikayeler Bayram kategorisindeki tüm hikayeler
8512 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
baramda ne ikram etmeli?, bayram, tatlı, Türk Kahvesi, çikolata, kek, pasta, baklava

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri