Bayan çupra

24.10.2009 - 11:00 | - Yasemin Saylan Tüm hikayeler
  • Küçüklüğümden beri balık etini severim. Beyaz etlerin içinde en tat verenidir benim damağıma. Bir de yanında beyaz şarap olunca.

Öylesine bir cumartesi gecesiydi, ta ki Kale içinde Bayan Çupra ile tanışana dek...
 
Kale içini Antalya'ya geldiğim günden beri çok seviyorum. Hatta Antalya'da en çok sevdiğim yerlerin başında Kale içi geliyor. Tam bir yıl oldu geleli. Ben bu kadar severken Kale içini hiç gidip bir akşam balık yemek kısmet olmamıştı.
 
Geçen cumartesi gittim. Ilık bir rüzgarın oluşu da piyangonun en güzellerinden biriydi Antalya geceleri için. Ama sanırım ben sıcağıyla da olsa alışıyorum Antalya'ya.
 
Küçüklüğümden beri balık etini severim. Beyaz etlerin içinde en tat verenidir benim damağıma. Bir de yanında beyaz şarap olunca. Gerçi ben geceye bira ile başlamış olsam da beyaz şarap Bayan Çupra'ya yetişti ve beni yanlız bırakmadı.
 
"Bayan Çupra".
 
Neden "bayan" diye isim verdiğime gelince, bu benim ilk yemek hikayelerine yazışım. Ve ilk kez yazmanın acemiliğini yansıtmamak için biraz netten çupralar hakkında bilgi toplarken çupraların doğuşta tüm çupraların dişi oluşuyla ve yaşları ilerledikçe erkeksiliği kazandıklarını okudum. Değişik. Tüm canlılar gibi onlarında bu değişik özelliklerinden biri.
 
Ve çocukluğumdan beri hayalimdi yazar olmak. Bayan çupranın yüzdüğü derya denizlerde ben çocukluğumdan beri yüzüyor, hayaller kuruyordum. Bazen bir deniz kızı oluyor denizin derinliklerinden kayalıklara uzanıyordum, bazen bir gün ışığı denizin maviliğinde süzülen, bazense bayan çupra gibi balıklara yoldaş oluyor hikayeler yazmaya çalışıyordum. Şimdi ise yolum yemek hikayelerinden geçerken Sizlerle Bayan Çupra'yı tanıştırmak kısmet oldu ilk yazımda.
 
Bayan çuprayı anlatmak imkansız aslında. Tadından daha fazlası var çünkü O'nda...

Öylesine bir gece Sizinde Kaleiçi'ne yolunuz düşerse Bayan Çupra'ya da uğrayın derim...

"Merhaba"demeye..Size de tadından daha fazla lezzet alacağınız bir gece yaşatacaktır eminim...ve nasıl olsa artık siz de tanıyorsunuz Bayan Çupra'yı...
 

Yasemin Saylan tarafından girilen tüm hikayeler Akşama balık var kategorisindeki tüm hikayeler
7201 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
çupra, balık, balık yemekleri, bayan çupra, balık hikayeleri

Kategoriler

Yeni Hikayeler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri