Hakkımızda


Yemek Hikayeleri, benzersiz bir mutfak kültürüne sahip olan Türkiye'nin canlı yemek öykülerinin yazıldığı bir sitedir.

Günümüz yemeklerinin, yemek masalarının değerlendirildiği sitede, güncel yemek tariflerinin yanı sıra, kaybolmaya yüz tutmuş yemekler, yemeklerin ortaya çıkış öyküleri, dünya mutfakları irdelenmektedir.

Türkiye'de mutfak kültürünün gelişiminin yaşamdan örnekle yer aldığı site, sağlıklı beslenme üzerine kurulu. Çocukların, gelişim sürecinde olan gençlerin bir yandan eğlenerek bir yandan bilgilendirildikleri bir tartışma platformudur.

Bir ülkenin yemek kodlarını anlamak; o ülkenin yapısı, özellikleri hakkında da geniş bir çerçevede bilgilenmeyi getirir.

Yaklaşık 30 yazarın düzenli olarak yazdığı yemek hikayeleri sitesinde, "yöresel mutfak"lardan "fast-food" kültürüne gelişim süreçleri incelenmektedir. "Fast-food" kültürünün getirdiği tüketim alışkanlıkları ve yansımları detaylı olarak ele alınmaktadır.

Yemek Hikayeleri'nde Türk mutfağına ait lezzetlerin günümüz coğrafyasında nasıl canlı tutulduğunu, hangi değişimlere uğradığını, yaşayanlar kendi kalemlerinden anlatıyor.

Mutfak kültürünün önemini kavramış olan her yaştan yazarın bir araya gelebildiği bir platform olan yemek hikayeleri, sürekli yeni katılımcıları ile büyümektedir.

Yemek Kültürününe sahip çıkan, bu konudaki edebi eserleri takip etmek isteyen, sağlık beslenmenin inceliklerini ve yemeklerin nasıl yapıldığını görmek isteyenler bu sitede buluşuyor. Güncel filmlerdeki yemek sahmelerini, yemek ve yaşama dair fotoğrafları, yemek kitaplarını, yemek haberlerini takip etmek istiyorsanız, yemek hikayeleri aradığınız adres.

Yazarlarımız:

Ada İlhan
Aktan Işıker
Ali Rıza
Ali Yörük
Ayla Yıldız
Bahattin Özyürek
Banu Doğan
Barış A.
Başak Ezgi
Begüm Nur Alkış
Bige Gül
Birgül C.
Bünyamin Akkaya
Canan Özkazanç
Deniz Güzelçay
Dicle Akkaya
Dilara Uncu
Doruk Eren
E. Bozkurt
Ece A.
Erol Tosuner
Fatma Ünal
Fatoş Aslan
Gül Akgüden
Hatice Ak
Hikmet Elçin
Hüray Kazan
İsmail Sadık Oğuz
Jale Gürsel
Kanat İpek
Mahmut Caner Özdolap
Maviş Etkin
Meltem Eser
Nadire Gül
Neslihan Şah
Neşecan Mine
Nihal Gümrükçü Özdemir
Nil Eylül
Nilgün Başar
Nurcan Güzelçay
Nursel Şahin
Oktay Avcı
Özcan Demir
Reşit Alkış
Salih Tepe
Serap Çetin
Serdar Kordu
Serdar Onaran
Türkan Uslubaş
Verşan Gür
Vesise Sarı
Yasemin Saylan
Yasemin Öncel
Zeynep Kaya
 

Copyright © Yemek Hikayeleri