Alkolizm tedavisi

11.03.2011 - 10:15 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm haberler
  • Alkolizm tedavisi yoksunluk belirtileri kalktıktan sonra başlar.

Alkolikleri tedaviye razı etmek zor bir iştir. Pek çok alkolik, hastalığını inkar eder. Alkolikler tedavi için başvurduklarında genellikle "dibe vurmuşlardır" yani sağlık, aile, meslek ve sosyal yaşamlarından büyük kayıplar vermiş ve çaresiz duruma düşmüşlerdir. Bu hale düşmeden önce alkolikler, bu zevki terk etmeye pek yanaşmazlar, ya da buna karar verseler de kolayca vazgeçerler. Önemli olan bu denli kayba uğramadan bu kısır döngüyü durdurmaktır. Bu nedenle kişinin alkolik olduğu yani alkol karşısında zayıf, hatta alkolün esiri olduğunu fark edip kabullenmesi düzelmenin başlangıç noktasını oluşturur. Erken dönemdeki alkoliklerin bu gerçeği fark etmeleri için "motive edici görüşmeler" yapılır.

Alkol Tedavisinin Önemli Özellikleri Şunlardır:

•Alkolizm tedavisi yoksunluk belirtileri kalktıktan sonra başlar.
•Hedef ayıklıktır (sobriety): Eşlik eden psikiyatrik bozuklukların ayırıcı tanısı ve tedavisi için de bu önemlidir.
•Ekip tedavisi gerekir
•Tedavi hastanın ihtiyaçlarına göre seçilmelidir.
•Tedaviden sonra uzun süreli izleme gereklidir. Kişi uzun süre hastanede kalsa bile daha sonra izlenmezse alkole dönmesi kolaydır. Düzenli aralıklarla görüşmelere ya da kendine yardım gruplarına katılmalıdır.
•Nüksler (tekrarlamalar) İlk 6 ayda en sıklıkla görülür.
Alkol tedavisi, fizyolojik, psikolojik ve sosyal olarak sınıflandırılabilir. Çoğu zaman, fizyolojik tedavi, psikolojik tedaviye ek olarak yapılmaktadır. Alkol tedavisinde psikoterapi vazgeçilmez bir yöntemdir.

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm haberler Zararlı yiyecekler kategorisindeki tüm haberler
8525 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
absent alkol oranı, alkol alınca yüz kızarması, alkol alkol ve yine alkol, alkol bağımlılığı nasıl anlaşılır, alkol bağımlılığı nasıl tedavi edilir, alkol bağımlılığı nedir, alkol bağımlılığından kurtulmanın yolları, alkol bağımlılığının sebepleri, alkol bağımlılığının sonuçları, alkol bağımlılığının tedavisi, alkol baş ağrısı, alkol bırakma, alkol bırakma yolları, alkol bırakma yöntemleri, alkol bıraktıran ilaç, alkol borik nasıl hazırlanır, alkol derecesi, alkol haberleri, alkol hakkında bilgi, alkol hangi hastalıklara yol açar, alkol ile ilgili ayetler, alkol ile ilgili haberler, alkol ile ilgili komik sözler, alkol ile ilgili sloganlar, alkol ile ilgili sözler, alkol intoksikasyonu, alkol karaciğer, alkol kazaları, alkol kilo aldırır mı, alkol kokusu nasıl giderilir, alkol koması belirtileri, alkol koması tedavisi, alkol kullanımı, alkol kullanmak, alkol mide bulantısı, alkol nickleri, alkol oranı en yüksek içki, alkol oranları, alkol promil sınırı, alkol resmi, alkol satışı, alkol sloganları, alkol sonrası baş ağrısı, alkol sonrası ilaç, alkol tedavi, alkol tedavi merkezi, alkol tedavi merkezleri ankara, alkol tedavisi için ilaç, alkol tedavisi nasıl yapılır, alkol tedavisi yapan hastaneler, alkol tedavisinde kullanılan ilaçlar, alkol testi, alkol ve aile, alkol ve etkileri, alkol ve içkinin zararları, alkol ve karaciğer, alkol ve madde bağımlılığı, alkol ve uyuşturucunun zararları, alkol vikipedi, alkol vücuttan kaç günde çıkar, alkol vücuttan kaç saatte atılır, alkol yasağı, alkol zararları nelerdir, alkol zehirlenmesi, alkol zehirlenmesi belirtileri, alkol zehirlenmesi tedavisi, antibiyotik alkol, antibiyotik ve alkol, cin alkol, cin alkol oranı, diyabet ve alkol, etil alkol, etil alkol msds, etil alkol nedir, etil alkol nerede satılır, hamilelikte alkol, hamilelikte alkol kullanımı, içkilerin alkol oranları, izmir alkol tedavi merkezleri, metil alkol, metil alkol nedir, metil alkol zehirlenmesi, online alkol, panik atak alkol, polivinil alkol, saf alkol, saf alkol nerede bulunur, şarap alkol oranı, şeker hastalığı ve alkol, viski alkol oranı, xanax alkol, yüksek dozda alkol kanımda, yüksek dozda alkol kanımda dinle

Kategoriler

Yeni Haberler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri