Kraft Foods'un Kent Gıda'daki dolaylı payı yüzde 99,33'e çıktı

03.06.2010 - 15:00 | Yemek Ekonomisi - Yemek Hikayeleri Admin Tüm haberler
  • Kent Gıda sermayesindeki Kraft Foods Inc'in dolaylı payı yüzde 99,33'e çıktı.

Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş ile ilgili olarak Kraft Foods Inc.'ye vekaleten Avukat Galip Selçuk'un İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) gönderdiği ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan yazıda, Kraft Foods Inc'nin 2 Şubat 2010 tarihinde Kent Gıda'nın sermayesinin yüzde 99,36'sını temsil eden toplam 2 milyar 435 milyon 226 bin 800 adet hisseyi dolaylı olarak elinde bulunduran Cadbury Plc hisselerinin yüzde 71,73'ünü satın aldığının ve böylece Kent Gıda sermayesinde dolaylı olarak yüzde 71,27 paya sahip olduğunun daha önce duyurulduğu hatırlatıldı.

 

Kent Gıda sermayesindeki Kraft Foods Inc'in dolaylı payı yüzde 99,33'e çıktı. Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş ile ilgili olarak Kraft Foods Inc.'ye vekaleten Avukat Galip Selçuk'un İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) gönderdiği ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan yazıda, Kraft Foods Inc'nin 2 Şubat 2010 tarihinde Kent Gıda'nın sermayesinin yüzde 99,36'sını temsil eden toplam 2 milyar 435 milyon 226 bin 800 adet hisseyi dolaylı olarak elinde bulunduran Cadbury Plc hisselerinin yüzde 71,73'ünü satın aldığının ve böylece Kent Gıda sermayesinde dolaylı olarak yüzde 71,27 paya sahip olduğunun daha önce duyurulduğu hatırlatıldı. Söz konusu alış işlemlerinden sonra Kraft Foods Inc'nin halka açık Cadbury Plc hisselerini satın almak için tekliflerde bulunduğu ve süregelen tekliflerden sonuncusu için verilen kabul süresinin 16 Nisan 2010 tarihi itibariyle sona erdiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"19 Nisan 2010 tarihli açıklamasında Kraft Foods Inc, Cadbury Plc'nin sermayesinin yaklaşık olarak yüzde 99,97'sini temsil eden toplam 1 milyar 395 milyon 157 bin 731 adet payının sahibi olduğunu açıklamıştır. Kraft Foods Inc'in geri kalan Cadbury Plc hisselerini de ilgili yabancı hukuk mevzuatı hükümlerine uygun olarak elde etmesi beklenmektedir. Bu işlemler öncesinde Kraft Foods Inc'in Kent Gıda'da dolaylı olarak sahip olduğu payların oranı yüzde 71,27 iken söz konusu süregelen alış işlemleri ile birlikte Kent Gıda sermayesindeki Kraft Foods Inc'in dolaylı payı yüzde 99,33 sınırına ulaşmıştır. Alış işlemi Kent Gıda paylarını dolaylı olarak elinde bulunduran holding şirketi Cadbury Plc nezdinde gerçekleşmiş olduğundan, alış işleminin Kent Gıda nezdindeki beher hisse alış fiyatı ve işlem tutarı hesaplanamamaktadır."

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm haberler Yemek ekonomisi kategorisindeki tüm haberler
3258 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
kent gıda, gıda haberleri, yemek ekonomisi, güncel haberler, yemek ekonomisi haberleri

Kategoriler

Yeni Haberler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri