Yaban mersini çok faydalı!

16.04.2010 - 8:30 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm haberler
  • Kolesterolden şeker hastalığına kadar birçok derde deva olduğu belirtilen yaban mersininin, bir yararı daha ortaya çıktı.

Yaban mersini, fiziksel egzersiz sonrası oluşan kas hasarlarına karşı da koruyucu özellik taşıyor. Yeni Zelanda Gıda Araştırma Enstitüsü'nde görev yapan bilim adamları, yaban mersininin yoğun egzersizin kaslara verdiği zararı nasıl önemli ölçüde azalttığını gözlemledi.

 

Kolesterolden şeker hastalığına kadar birçok derde deva olduğu belirtilen yaban mersininin, bir yararı daha ortaya çıktı. Yaban mersini, fiziksel egzersiz sonrası oluşan kas hasarlarına karşı da koruyucu özellik taşıyor. Yeni Zelanda Gıda Araştırma Enstitüsü'nde görev yapan bilim adamları, yaban mersininin yoğun egzersizin kaslara verdiği zararı nasıl önemli ölçüde azalttığını gözlemledi. Molecular Nutrition &Food Research'de yayımlanan sonuçlara göre, yaban mersininin içerdiği antioksidan maddeler açısından doğanın 'mavi' renkli tek meyvesi olduğu, egzersize bağlı olarak kas dokusunda ortaya çıkan oksidatif stresle mücadelede kullanılabileceği de belirtildi.

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm haberler Yararlı yiyecekler kategorisindeki tüm haberler
2980 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
sağlıklı beslenme, sağlıklı beslenme haberleri, dengeli beslenme, dengeli beslenme haberleri, yemek haberleri, yemek ve sağlık, sağlıklı yiyecekler, sağlığa yararlı yiyecekler, sağlıklı yaşam, sağlıklı yaşamak, beslenme haberleri, doğru beslenme, besin öğeleri, yaban mersini

Kategoriler

Yeni Haberler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri