Türk mutfağının vazgeçilmezi: Soğan

31.07.2011 - 15:00 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm haberler
  • Mucize bitkiler arasında sayılan, şifa verici olduğu için çeşitli karışımlarda kullanılan, sofralar için de çoğu yemeğin vazgeçilmezi olan soğanın faydalarını biliyor musunuz?

Lezzet verici özelliğiyle çoğu Türk yemeğinin vazgeçilmezi olan soğan, çiğ ya da pişmiş şekilde tüketilebilir.

Taze ve kuru halde bulunan soğan, çorbalar, salatalar, yemekler için lezzet katıcı ve kıvam sağllayıcı görev üstlenir.

Soğan, zengin vitaminler içeren, güç ve sağlık kazandıran bir sebzedir. Çiğ halde tüketilmesi, pişirilirken içerdiği vitaminleri kaybetmemesi açısından önemlidir.

A, B ve C vitaminleri ile potasyum, magnezyum, kalsiyum, sodyum, iyot, fosfor ve kükürt mineralleri bakımından zengin olan soğan bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bu yüzden soğuk algınlığı hallerinde soğan kürü faydalı olacaktır. Zihinsel ve bedensel yorgunluğa karşı da koruyucu silah görevi gören soğanın kaynatılmış suyu da fayda getirecektir.

Hassas mideleri bazı hallerde rahatsız etmesi dışında başka bir yan etkisi bulunmayan soğanın kandaki şeker seviyesini dengelediği de bilinmektedir.

Bazı cilt yaralarının da daha hızlı iyileşmesini sağlayan bu mucize bitki, kanı temizler ve cinsel gücü arttırır.

Türk geleneksel yemekleri için vazgeçilmez olan soğan birçok tarifi lezzetlendirir.

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm haberler Yararlı yiyecekler kategorisindeki tüm haberler
2675 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
pasta, yemek yemek, yemek, yemek oyunu, yemek tarifleri, yemek tarifi, yemek tarif, tatlı, yemek tariflerim, yemek tariflerini, yemek tarifle, yemek tarifler, yemek tarifeleri, yemek tarifesi, yemek tari, kurabiye, sodexho, yemek sepet, yemek yapma, yemekler, Oktay usta yemek, resimli yemek, resimli yemekleri, yemek resimli, oktay usta yemek tarifleri, meze, yemek tarifi Oktay usta, yemek tarifleri oktay usta, resimli yemek tarifi, yemek tarifi resimli, resimli yemek tarifleri, yemek tarifleri resimli, resimli yemek tarifler, yemek tarifler resimli, yemek oyuna, tavuk yemekleri, tavuk yemek, pastalar, lokanta, ne pişirsem, catering menüleri, lezzet, yemek oyna, et yemekleri, patlıcan yemekleri, kolay yemek, yemek listeleri, yemek listesi, hamur işleri, pratik yemekler, pratik yemek, kolay yemek tarifleri, yemek tarifleri kolay, ev yemek, kolay yemek tarifler, eve yemek, evde yemek, ev yemekleri, bebek yemek, etli yemek, iftar yemek, diyet yemek, pratik yemek tarifleri, pratik yemek tarifler, bugün ne pişirsem, sebze yemekleri, sebze yemek, ne yemek, pasta yemek, akşam yemeği, yemek menüleri, portakal ağacı yemek tarifleri, yemek siteleri, yemek siteler, yemek sitesi, nefis yemek tarifleri, yemek menüsü, tavuklu yemek tarifleri, sulu yemek, yemek çeşitleri, ankara yemek, yemek Ankara, et yemek tarifleri, tavuklu yemek, istanbul yemek, yemek İstanbul, yemek siparişi, yemek sipariş, tabldot, ramazan yemek, yemek programlari, yemek günlüğüm, yemek kursları, yemek kitabi, yemek kursu, videolu yemek tarifleri, yemek tarifleri videolu, oktay ustadan yemek tarifleri, ana yemek, doğal yaşam rehberi, ekolojik üreticiler derneği, yavuz dizdar, dünya gazetesi, nbş, GDO, soğan, şifa kaynağı, soğanın faydaları

Kategoriler

Yeni Haberler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri