Bıldırcın yumurtasının faydaları

17.04.2011 - 10:00 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm haberler
  • Son yılların gözde yiyeceklerinin başında hiç şüphesizki bıldırcın yumurtası gelmektedir.

Son yılların gözde yiyeceklerinin başında hiç şüphesizki bıldırcın yumurtası gelmektedir. Çocuk Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nedim Samancı, bıldırcın yumurtasının faydalarını anlatıyor.
Bıldırcın yumurtası fosfor ve protein deposudur.Normal yumurtadan 5 kat fazla fosfor, 8 kat daha fazla protein vardır.
Eskiden bıldırcın yumurtası çok daha fazla önerilirdi. Ancak içindeki yüksek östrojen hormonundan dolayı artık bu haftada bir defaya indirildi. Çünkü bu yeterli oluyor. Haftada bir kez ve pişirilerek verilmesini tavsiye edilmektedir. Bir tavuk yumurtasının 5′de biri küçüklüğünde olan bıldırcın yumurtası fosfor ve protein açısından çok zengindir. Normal yumurtadan 5 kat fazla fosfor, 8 kat daha fazla protein var. Hatta içinde B1 ve B2 vitaminleri de yüksek oranda mevcuttur. Ancak içerdiği östrojen hormonu nedeniyle sadece haftada bir kez yedirilmesi gerekmektedir. Diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmekte. Pişirilme tekniğine de dikkat edilerek, fazlaya kaçmadan çocuklarınıza bıldırcın yumurtası vermemizde hiçbir sakınca yoktur.

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm haberler Yararlı yiyecekler kategorisindeki tüm haberler
5371 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme, sağlıklı beslenme haberleri, diyet, dengeli beslenme, organik beslenme, güzellik ve bakım, bahar, maske çeşitleri, şifalı bitkiler, yararlı yiyecekler, bıldırcın yuurtası, bıldırcın yumurtasının faydaları, bıldırcın yumurtasının yararları, bıldırcın yumurtasının faydaları nelerdir, bıldırcın yumurtasının faydası, bıldırcın yumurtasının faydaları ve zararları, bıldırcın yumurtasının faydaları 2011, bıldırcın yumurtasının faydaları 2012, bıldırcın yumurtasının fay, bıldırcın yumurtasının faydaları zararları, bıldırcın yumurtasının fiyatı, bıldırcın yumurtasının faydaları ve vitaminleri, bıldırcın yumurtasının ana vatanı, bıldırcın yumurtasının anlamı, bıldırcın yumurtasının ana vatanı neresidir, bıldırcın yumurtasının ana yurdu neresidir, bıldırcın yumurtasının besin değeri, bıldırcın yumurtasının besin değerleri, bıldırcın yumurtasının bebeklere faydası, bıldırcın yumurtasının budanması, bıldırcın yumurtasının cilde faydaları, bıldırcın yumurtasının diyeti, bıldırcın yumurtasının gebelikte faydaları, bıldırcın yumurtasının glisemiks endeksi, bıldırcın yumurtasının hamilelikte faydaları, bıldırcın yumurtasının hamilelere faydaları, bıldırcın yumurtasının içeriği, bıldırcın yumurtasının içindeki elementler, bıldırcın yumurtasının içerdiği vitamin, bıldırcın yumurtasının içindeki vitaminler, bıldırcın yumurtasının içerdiği vitaminler, bıldırcın yumurtasının kalorisi, bıldırcın yumurtasının kalori değeri, bıldırcın yumurtasının kalorisi ne kadar, bıldırcın yumurtasının kiloso, bıldırcın yumurtasının kilosu 2011, bıldırcın yumurtasının özellikleri, bıldırcın yumurtasının reçeli, bıldırcın yumurtasının yararları faydaları zararları beslenme, bıldırcın yumurtasının bakımı, bıldırcın yumurtasının ingilizcesi, bıldırcın yumurtasının tadı, bıldırcın yumurtasının tarihçesi, bıldırcın yumurtasının yararları ve zararları, bıldırcın yumurtasının yüze faydaları, bıldırcın yumurtasının yan etkileri, bıldırcın yumurtasının yararları faydaları, bıldırcın yumurtasının yapısında bulunan elementler, bıldırcın yumurtasının zararı, bıldırcın yumurtasının zayıflatır mı, bıldırcın yumurtasının zayıflamaya faydaları, bıldırcın yumurtasının kabuğu, bıldırcın yumurtasının neresini yeriz, bıldırcın yumurtasının tarihi

Kategoriler

Yeni Haberler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri