Hafifletilmiş irmik helvası...

07.08.2011 - 10:00 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm haberler
  • İrmik helvası artık daha hafif!

Tatlı sevmeseniz bile irmik helvasının kokusu herkesi cezbeder. Ancak diyabet gibi sorunlarınız varsa bir adım geride durmaya çalışırsınız. İşte az şekerli irmik helvası...

Kolay tarifi ve fazla bütçe gerektirmeyen malzemeleriyle irmik helvası, annelerin tercih ettiği bir tatlıdır. İçerisine yemişler konabildiği gibi sıcak yaz günlerinde dondurma ile servisi de mümkündür.

Besin değeri oldukça yüksek olan irmik, %73 oranında karbonhidrat içerir. İrmik aynı zamanda mutfakların vazgeçilmezi makarnanın da ana maddesidir.

Misafirler ve kalabalık günler için genellikle tercih edilen İrmik helvası ise mis gibi kokusu ile herkesi cezbetmeye yeter. Ancak şeker hastalığı gibi sıkıntıları olanlar ya da diyetini bozmak istemeyenler irmik helvasından bir adım geride durmaya çalışabilir.

İşte bu durumda olanların rahatlıkla tüketebileceği az şekerli ancak tadından ödün vermeyen İrmik Helvası tarifi:

 

Malzemeler


250 gr. irmik,
50 gr. kabuksuz badem,
1 ActiFry kaşığı tereyağı,
2 ActiFry kaşığı su,
1/4 ActiFry kaşığı şekerli vanilin,
150 gr. toz şeker,
350 ml. sıcak süt,
100 ml. sıcak su.

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm haberler Türk mutfağı kategorisindeki tüm haberler
3328 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
pasta, yemek yemek, yemek, yemek oyunu, yemek tarifleri, yemek tarifi, yemek tarif, tatlı, yemek tariflerim, yemek tariflerini, yemek tarifle, yemek tarifler, yemek tarifeleri, yemek tarifesi, yemek tari, kurabiye, sodexho, yemek sepet, yemek yapma, yemekler, Oktay usta yemek, resimli yemek, resimli yemekleri, yemek resimli, oktay usta yemek tarifleri, meze, yemek tarifi Oktay usta, yemek tarifleri oktay usta, resimli yemek tarifi, yemek tarifi resimli, resimli yemek tarifleri, yemek tarifleri resimli, resimli yemek tarifler, yemek tarifler resimli, yemek oyuna, tavuk yemekleri, tavuk yemek, pastalar, lokanta, ne pişirsem, catering menüleri, lezzet, yemek oyna, et yemekleri, patlıcan yemekleri, kolay yemek, yemek listeleri, yemek listesi, hamur işleri, pratik yemekler, pratik yemek, kolay yemek tarifleri, yemek tarifleri kolay, ev yemek, kolay yemek tarifler, eve yemek, evde yemek, ev yemekleri, bebek yemek, etli yemek, iftar yemek, diyet yemek, pratik yemek tarifleri, pratik yemek tarifler, bugün ne pişirsem, sebze yemekleri, sebze yemek, ne yemek, pasta yemek, akşam yemeği, yemek menüleri, portakal ağacı yemek tarifleri, yemek siteleri, yemek siteler, yemek sitesi, nefis yemek tarifleri, yemek menüsü, tavuklu yemek tarifleri, sulu yemek, yemek çeşitleri, ankara yemek, yemek Ankara, et yemek tarifleri, tavuklu yemek, istanbul yemek, yemek İstanbul, yemek siparişi, yemek sipariş, tabldot, ramazan yemek, yemek programlari, yemek günlüğüm, yemek kursları, yemek kitabi, yemek kursu, videolu yemek tarifleri, yemek tarifleri videolu, oktay ustadan yemek tarifleri, ana yemek, doğal yaşam rehberi, ekolojik üreticiler derneği, yavuz dizdar, dünya gazetesi, nbş, GDO, irmik helvası, milliyet, tefal mutfak

Kategoriler

Yeni Haberler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri