Metabolizmayı canlandıracak hareketler!

07.04.2010 - 17:55 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm haberler
  • Metabolizması yavaş olan kişiler, hem diyet yaparken çok zorlanırlar, hem zayıflamaları geciktikçe psikolojik olarak çökerler. Metabolizmayı hızlandıran egzersizler size bu konuda yardımcı olacaktır!

Ayakta durun. Bacaklarınızı omuz hizasından açın ve dizlerden hafifçe kırın. Ellerinizi yere paralel olarak ileri doğru uzatın. Yavaşça oturup kalkın. Hareketi 15 kere tekrar edin. Bu hareket, bacak ve kalça kaslarınızı çalıştıracaktır.

Ayakta durun. Gövdeniz mümkün olduğunca düz olsun. Kollarınızı yanlara doğru açın. Karın kaslarınız gerginken, derin bir nefes alın. Nefesinizi verirken sağ bacağınızı yana doğru kaldırabildiğiniz kadar kaldırın. Sonra yavaşça indirin. Aynı hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın. Her bacak için 5 tekrar yapın.

Yüzüstü pozisyonuna geçin. Ellerinizi yere koyun. Kollarınız dik olsun. Vücudunuzun dizlerinize kadar olan kısmı yerden yukarıda, dizlerinizden aşağısı yere yapışık olsun. Bacaklar gergin. Ayak tabanı tavana bakıyor. Sırtınız düz ve yüzünüz karşıya baksın. Kollarınızdan kırarak yükselip alçalın. Bu hareketi 10 kere tekrarlayın.

Bir önceki hareketin başlangıç pozisyonunu alın. Ancak bu kez yere sadece ayak parmak uçlarınız değsin. Sırt ve bacaklar gergin. Karın içerde, gözleriniz karşıya bakıyor. Sol bacağınızı havaya kaldırın ve indirin. Aynı hareketi diğer bacakla da tekrarlayın. Her iki bacak için 10 kez tekrarlayın.

Sırtüstü uzanın. Ellerinizi ensenize koyun. Kollarınız yere paralel olsun. Bacaklarınızı dizden kırın. Ayaklarınız sıkıca yere bassın. Ayak ve bacaklarınızdan güç alarak, vücudunuzu yukarı kaldırıp indirin. Hareketi 10 kere tekrarlayın.

Bir önceki hareketin başlangıç pozisyonuna dönün. Sağ bacağı dizden kırık halde kendinize doğru çekin. Elleriniz başınızda, vücudunuzun üst kısmını sağa doğru döndürün. Sol dirseğinizi, sağ dizinize değdirmeye çalışın. Yukarıdayken nefes verip, aşağı inerken nefes alın. Aynı hareketi diğer bacakla da tekrarlayın.

Son hareket rahatlamayı sağlar. Dizlerinizin üzerine oturun. Sırtınız düz, dik ve gergin olsun. Sol kolunuzu düz şekilde yukarıya kaldırın. Belinizi sola doğru esnetin. İlk pozisyona dönün ve bu sefer aynı hareketi diğer tarafa doğru yapın. Her iki taraf için 10 kez tekrarlayın.

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm haberler Sağlıklı yaşam kategorisindeki tüm haberler
3297 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
yemek, yaşam, sağlıklı beslenme, beslenme haberleri

Kategoriler

Yeni Haberler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri