Protein ihtiyacı için et tüketin!

05.08.2011 - 17:00 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm haberler
  • Et yemenin pek çok yararı vardır.

İlk sırada protein açısından oldukça zengin bir besin maddesi olması gelir. Ve bu yüksek kalitedeki proteinler hiçbir sebze tarafından karşılanamaz. İşte etin muhteşem besin değerleri…

Etin içerisinde bulunan proteinler vücudun ihtiyaç duyduğu protein yapıtaşları olan amino asitleri içerir. Bu amino asitler sadece et yemek koşuluyla vücuda alınır. Herhangi bir sebze yüksek kalitedeki protein ihtiyacını karşılayamaz.

Kırmızı et bol miktarda demir içerir. 100 gram karaciğerde 6000 mikrogram demir bulunurken, 100 gram havuç sadece 325 mikrogram demir ihtiva eder.

Etin içerisinde bulunan fosfor tahıllarda mevcut olandan çok daha kolay emilir. Çünkü tahıllar ve baklagillerdeki fosfor vücut tarafından emilmesi zor bir formda bulunur. Et aynı zamanda B12 vitamini açısından da zengindir.

Et çok zengin bir besin maddesi olsa da bazı eksiklikleri de bulunur. Örneğin hiç lif içermez. Sindirim sisteminin düzenlenmesi için gerekli olan lifleri bu nedenle yan yemek olarak alabilirsiniz. Etin yanında sebze haşlaması bu konuda size büyük yardımcı olacaktır.

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm haberler Sağlıklı beslenme kategorisindeki tüm haberler
6518 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
pasta, yemek yemek, yemek, yemek oyunu, yemek tarifleri, yemek tarifi, yemek tarif, tatlı, yemek tariflerim, yemek tariflerini, yemek tarifle, yemek tarifler, yemek tarifeleri, yemek tarifesi, yemek tari, kurabiye, sodexho, yemek sepet, yemek yapma, yemekler, Oktay usta yemek, resimli yemek, resimli yemekleri, yemek resimli, oktay usta yemek tarifleri, meze, yemek tarifi Oktay usta, yemek tarifleri oktay usta, resimli yemek tarifi, yemek tarifi resimli, resimli yemek tarifleri, yemek tarifleri resimli, resimli yemek tarifler, yemek tarifler resimli, yemek oyuna, tavuk yemekleri, tavuk yemek, pastalar, lokanta, ne pişirsem, catering menüleri, lezzet, yemek oyna, et yemekleri, patlıcan yemekleri, kolay yemek, yemek listeleri, yemek listesi, hamur işleri, pratik yemekler, pratik yemek, kolay yemek tarifleri, yemek tarifleri kolay, ev yemek, kolay yemek tarifler, eve yemek, evde yemek, ev yemekleri, bebek yemek, etli yemek, iftar yemek, diyet yemek, pratik yemek tarifleri, pratik yemek tarifler, bugün ne pişirsem, sebze yemekleri, sebze yemek, ne yemek, pasta yemek, akşam yemeği, yemek menüleri, portakal ağacı yemek tarifleri, yemek siteleri, yemek siteler, yemek sitesi, nefis yemek tarifleri, yemek menüsü, tavuklu yemek tarifleri, sulu yemek, yemek çeşitleri, ankara yemek, yemek Ankara, et yemek tarifleri, tavuklu yemek, istanbul yemek, yemek İstanbul, yemek siparişi, yemek sipariş, tabldot, ramazan yemek, yemek programlari, yemek günlüğüm, yemek kursları, yemek kitabi, yemek kursu, videolu yemek tarifleri, yemek tarifleri videolu, oktay ustadan yemek tarifleri, ana yemek, doğal yaşam rehberi, ekolojik üreticiler derneği, yavuz dizdar, dünya gazetesi, nbş, GDO, protein, milliyet, tefal mutfak

Kategoriler

Yeni Haberler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri