Nezleden saat saat nasıl korunuruz?

21.01.2011 - 10:00 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm haberler
  • Amerikan New York WSCB televizyonunda Dr. Holly Philips’in önerilerine göre, belirtileri baş gösteren nezleye tam olarak yakalanmadan kurtulmak mümkün. Saat saat hayata geçirilen 4 adımla nezle riski ortadan kaldırılabilir.

Amerikan New York WSCB televizyonunda Dr. Holly Philips’in önerilerine göre, belirtileri baş gösteren nezleye tam olarak yakalanmadan kurtulmak mümkün. Saat saat hayata geçirilen 4 adımla nezle riski ortadan kaldırılabilir.

1’inci saat: Sıvı tüketimi: Boğaz kaşıntısı ve burun akması baş gösterdiği anda bol sıvı tüketin. Sıvı takviyesi yapmak bağışıklık sistemini korumaya yardım ediyor.

2’nci saat: Gargara: Ilık tuzlu suyla yapılacak gargara rahatlatıcı olur. Tuzlu gargara boğaz bölgesinde toplanmaya başlayan virüs ve bakterilerden kurtulmanızı sağlar.

5’inci saat: Burun spreyi: Bu spreyler, hem burunda yayılan bakterilerin gücünü kırmak hem de griple birlikte sinüzitin nüksetmesini önlemek için yardımcı.

7’nci saat: Öksürük için ballı çay: Nezlenin bu evresinde oluşan kas ağrılarına karşı ağrı kesici öneriliyor. Dr. Philips’e göre bu süreçte başgösteren öksürüğü kesmenin en iyi yolu çaya katılan bir kaşık bal. Öksürük şurupları ise reçetesiz önerilmiyor.

24’üncü saat: Doktora gidin: Şayet ateşiniz çıkarsa, baş ağrınız artar veya mide bulantısı sıklaşırsa, bu durumda doktora görünmeniz gerekiyor. 

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm haberler Sağlıklı beslenme kategorisindeki tüm haberler
2815 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
nezle, ballı çay, sağlıklı beslenme, sağlık yaşam, vatan

Kategoriler

Yeni Haberler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri