Cildinizin Sağlığını Besinlerle Koruyun!

20.08.2010 - 17:00 | - Yemek Hikayeleri Admin Tüm haberler
  • Aldığımız tüm gıdalar; genetik yapımızdan hormon dengemize, cildimizden gözlerimize, sinirlerimizden saç ve tırnaklarımıza kadar her şeye yansır.

A vitamini, ciltte mucizeler yaratır. Akneli ve güneşten hasar görmüş ciltler A vitamini ile tedavi edilir. Bu vitamin, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Saçları ve mukoza dokusunu korur. Yaraların hızlı iyileşmesini sağlar.

 

Güzel, gergin ve sağlıklı bir cilt için, bazı besinlere ihtiyacımız vardır.

A vitamini, ciltte mucizeler yaratır. Akneli ve güneşten hasar görmüş ciltler A vitamini ile tedavi edilir. Bu vitamin, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Saçları ve mukoza dokusunu korur. Yaraların hızlı iyileşmesini sağlar.

A vitamini hızlı bir antioksidan olduğu için, vücudumuzun ve cildimizin enfeksiyonlara karşı direncini arttırır. Betakaroten, A vitaminin değişik bir formudur, en az A vitamini kadar etkilidir. A vitamininde doz aşımı olursa deri kalınlaşır. Betakarotenin böyle bir durumu yoktur.

C vitamini cildinizi gergin ve dolgun gösterir. Kollajem yapının oluşmasında birinci derecede etki sahibidir. Ayrıca çok güçlü bir antioksidandır. Bu yüzden, gençlik vitamini diye anılır.

C vitamini yara ve yanıkların iyileşmesini hızlandırır. Kan pıhtılaşması ve morarmaları önler. Cilde yoğunluk ve parlaklık verir. Demir emilimini güçlendirir ve stresin etkilerini azaltır.

Şeffaf ve genç bir cilt için C vitamini büyük öneme sahiptir. Pek çok kremin içinde anti-aging olarak C vitamini ilave edilir.

Vücudumuzda B vitamini eksikliği olması, birçok sorunun yanı sıra cilt sorunlarına da yol açar. Çünkü B vitamini hücresel gelişim için gerekli olan enzimlerin oluşmasına yardımcı olur. Genel sağlık için tüm B vitaminleri gereklidir. Ancak cilt için asıl önemli olan B-6 vitaminidir. Bu vitamin, enfeksiyonları yaratan kimyasalları etkisiz hale getirir. B-3 ve B-5 ise, cildin nemini korur.

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm haberler Güzellik ve bakım kategorisindeki tüm haberler
2868 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
güzelik ve bakim, cilt bakimi, vitamin

Kategoriler

Yeni Haberler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri