Aklını kullanarak zayıflama!

16.05.2011 - 10:00 | Diyet - Yemek Hikayeleri Admin Tüm haberler
  • Zayıflamak için zihin gücü nasıl kullanılır?

Zayıflama yöntemleri hep diyet ve egzersiz ile sınırlı değil elbette. Mental açıdan zihnin de zayıflamak için yapabileceği çok şey var. Özellikle umutsuzluk, başarısızlık kaygısı ve başaracağına inanamamak zayıflama ve kilo vermenin önündeki zihinsel engeller olarak önümüzde duruyor. Beyinimizde adeta kireçlenme yaşatan bu olumsuz düşünceler silinmedikçe ve zayıflamaya olan inanç perçinlenmedikçe kolay bir zayıflama süreci yaşayamayacağımızı söyleyebilirim. zihin gücü ile zayıflama anlayacağınız üzere mental enerjiyi kullanarak kendimizi inandırarak başarının kağılarını açan bir yoldur. NLP, Meditasyon, Hipnoz ile zayıflama gibi bir çok mental zayıflama yönteminin temelinde zihin gücü ile zayıflama yatmaktadır.

Öncelikle zihin gücünü kullanarak zayıflama başarısını elde etmek istiyorsanız başaramam, edemem, ben zayıf kişilikliyim gibi bizleri aşırı kilolar ile yaşamaya mahkum eden düşünce öbeklerinden kendimizi kurtaracağız. Olumsuz düşünceler hayatın her alanında olduğu gibi zayıflama alanında da başarısızlığın en önemli nedenidir. Bir insan kaç kilo vereceğine inanır ve zayıflama hedeflerini ona göre şekillendirirse başaramama ihtimali yok olur.

 

Zayıflamak için zihin gücü nasıl kullanılır?

İnsanların zayıflama ve kilo verme olayında başarısız olmalarının nedenleri öncelikle mümkünse bir zayıflama koçu tarafından tespit edilir ve bu nedenlerin arkasında yatan olumsuz düşünceler bir bir olumlu düşünceler ile yer değiştirir.

Misal olarak yeme güdüsünün yok edilmesi önemli bir başarı olacaktır. Kesinlikle ama kesinlikle sofrada hedeflediğinizden bir dilim daha fazla ekmek yemeyeceğiz, bir lokma daha fazlasını ağzımıza sokmayacağız. Ayrıca kendimizi beğenmek, zayıflama psikolojimiz için çok önemlidir. Verilen her bir gramda kendimize olan öz güven ve beğeni düzeyi giderek artacaktır. Aynaya her baktığımızda verdiğiniz kiloları görerek bugün dünden daha güzelim ve ben güzel olmayı hakediyorum diyeceksiniz. Güzel görünen mankenlerin o güzellik için neleri feda ettiğinin farkında olarak bizler de azıcık ta olsa fedakarlık yapacağız. Bunun başka yolu yok. Ya ömür boyu kendine ve vücuduna küskün bireyler olarak hayatımızı sürdüreceğiz ya da buna bir dur diyerek gerekli adımları en kısa sürede atacağız.

 diyetkilozayiflama.com

Yemek Hikayeleri Admin tarafından girilen tüm haberler Diyet kategorisindeki tüm haberler
5665 kez okunmuştur. Yorumlar (1) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Toplam 1 yorum yapılmıştır
  • 25.10.2013 - 20:11
  • Nadide alak
  • Zayıflamak
  • Deneme seansına katılmak istiyorum

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme, sağlıklı beslenme haberleri, diyet, dengeli beslenme, organik beslenme, güzellik ve bakım, bahar, maske çeşitleri, şifalı bitkiler, yararlı yiyecekler, zihin gücü ile zayıflama

Kategoriler

Yeni Haberler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri