20 dakikada etkili diyet

27.05.2010 - 21:00 | - Sibel Aslan Tüm fotoğraflar

 • Fotoğraf: Sibel Aslan 20 dakikada etkili diyet #1

  Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz ancak bir türlü yiyeceklere karşı koyamıyorsunuz. Ünlü beslenme uzmanları Amanda Hamilton ve Sandy Newbigging 'Life-Changing Weight Loss' adlı yeni kitaplarında hayatınızı değiştirerek nasıl zayıflayacağınızı açıklıyor:
 • Fotoğraf: Sibel Aslan 20 dakikada etkili diyet #2

  Araştırmalara göre olumsuz düşünceler insanları yüzde yüz yemeğe itiyor. Bu nedenle ilk olarak her mutsuz olduğunuzda yememek için kendinize dışarıdan bakın. Belinizi ya da kalçalarınızı gözlemleyin. Giderek kalınlaşıyorlar mu? Bu sizi daha da mutsuz etmiyor mu? Yiyerek rahatlamayı bırakmak için beyin detoksu şart.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan 20 dakikada etkili diyet #3

  Aklınızdaki ağırlıklardan kurtulmalısınız.

  Kendi kendinize olmanız gereken kilonun çok üzerinde olduğunuzu söyleyin. Araştırmalar insanın inandığı şeyi tekrarlamasının motivasyon için çok önemli olduğunu belirtiyor. Yani kilolu olmanın kaderiniz olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle öyle olacak.
  Aşağıdaki düşünceler defalarca aklınızdan geçebilir. Bunları aklınızdan çıkarın ve tam tersini düşünmeye ve en az 10 kez söylemeye başlayın.

  1. Kolayca zayıflayamam
  2. Metabolizmam yavaş
  3. Kilo vermek için çok çalışmam gerek
  4. Kilo vermem imkansız
  5. Bu benim doğal halim

  Belirtilenlerden en çok hangisi sizi anlatıyor? Unutmayın, bu tür negatif düşünceler sizi zayıflatmaz.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan 20 dakikada etkili diyet #4

  Negatif düşüncelerinizden kurtuldunuz. Şimdi yiyerek rahatlamanın gerçek sebebini keşfedin.

  5 dakikanızı ayırarak hayatınızda sizi en çok üzen şeyin ne olduğunu keşfedin. Ne olduğu, kaç yaşında olduğunuz hiç önemli değil sadece en çok üzüldüğünüz anları yazın.

  Size en çok kilo aldıran sebebi belirleyin. O zamanlar nasıl hissettiğinizi düşünün ve bunun gibi bir cümle ile durumu özetleyin:

  "Kerem tarafından istenmediğimi hissettim."

  "Çok sevdiğim dedem ölünce kendimi savunmasız hissettim"

  Bu, neden yiyerek rahatlamaya başladığınızı bulmanızı sağlar.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan 20 dakikada etkili diyet #5

  Yiyerek rahatlama alışkanlığınıza sonsuza kadar veda edebilirsiniz. Nasıl mı? Duygularınızla yüzleştiniz ve bu alışkanlıktan kurtulmak için yolun yarısına geldiniz. Sırada 5 dakikalık bir ödev var. Aşağıdaki cümleyi tamamlayın.

  Yeme alışkanlıklarımı kontrol edemiyorum çünkü.......

  Sizi mutsuz eden sebepten başlayarak düşüncelerinizi yazabilirsiniz ya da acı veren bir anınızdan yola çıkarak duygularınızı anlatabilirsiniz. Daha sonra yazdıklarınızı yüksek sesle okuyun ve ne kadar mutsuz olduğunuzu puanlayın.

  "Bu sebepten mutsuzluğum 10 üzerinden........ Ancak daha önce bu şekilde hissetmiş olsam bile kendimi çok seviyorum ve olduğum gibi kabul ediyorum" diye düşünün.

  Ünlü beslenme uzmanları, bunu defalarca yapmanızı öneriyor. Bu sizi negatif düşüncelerinizden arındıracak.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan 20 dakikada etkili diyet #6

  Ve son olarak başarabileceklerinizi düşünmenizin zamanı geldi. Kendinizi çok sevin. Bedeninizin sağlıklı olması için yapmanız gerekenleri yapın. Kalorilerinize dikkat edin, düşük yağlı beslenin.

  Sizin formda kalmanızı sağlayacak "BEN mutlu, sağlıklı, aşk dolu, eğlenceli, yaratıcı, kibar, akıllı, ANNEYİM, ÖĞRETMENİM, BABAYIM, ERKEĞİM, KADINIM, MÜHENDİSİM" gibi cümleler kurun.

  "Kendini seven, motive eden, sonuca ulaşan, gülen, sağlıklı bir yaşam süren BİRİ OLMAK İSTİYORUM" cümlesini her gün, fırsat bulduğunuz her zaman yüksek sesle söyleyin. Bu sizi forma sokarken, formda kalmanızı, motive olmanızı sağlayacayacak.
Sibel Aslan tarafından girilen tüm fotoğraflar Sağlık ve yaşam kategorisindeki tüm fotoğraflar
4113 kez bakılmıştır. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
sağlık ve yaşam, diyet, sağlikli beslenmek

Kategoriler

Yeni Fotoğraflar

Yeni Yorumlar

Çok Bakılanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri