Kırmızı Pancarın mucizesi

02.03.2011 - 12:52 | - Tüm fotoğraflar

 • Fotoğraf: Kırmızı Pancarın mucizesi #1

  Elinizdeki paket sakızdan arkadaşlarınıza ikram ettiğinizde, muhtemelen çoğu kırmızı olanı seçecektir. Şekerciler rengin ne kadar önemli olduğunu çok iyi bilir. Şeker keşfedilmeden önce bile kiraz, frambuaz, Frenk üzümü ve üzüm tercih edilen yiyecekler arasındaydı.
 • Fotoğraf: Kırmızı Pancarın mucizesi #2

  Ancak eğer doğa bizi yemeye teşvik etmek için bazı yiyeceklerin rengini kırmızı seçtiyse, kırmızı pancar neden bir istisna olarak kaldı? Bir kâse salatanın üzerine dökülen bir damla kırmızı pancar suyu bile çoğu insanın hoşuna gitmez. Çoğumuz sirkenin tadından nefret ederiz. Peki, kırmızı pancar pek tercih edilmediği için mi turşusu yapılmaktadır?
 • Fotoğraf: Kırmızı Pancarın mucizesi #3

  Milliyet'te de yer alan habere göre, pancar, göz alacak kadar kırmızı bir bitkidir. Ancak fazla tercih edilmeyen bu bitkinin rengi bizi etkilemek ve tercihimizi değiştirmek için seçilmiş olabilir mi?

  Kesinlikle evet! Pancarın olağandışı seviyelerde barındırdığı nitrat, tansiyonu düşürmede ilaçlar kadar etkilidir.
 • Fotoğraf: Kırmızı Pancarın mucizesi #4

  İngiltere’deki Bart’s ve Royal Londra Hastanesi’ndeki doktorların 10 yıl süren ve nitratın insan vücudu üzerindeki etkilerini inceleyen araştırmalarının ardından, vücuda girdiğinde nitrik aside dönüştüğü ortaya çıkarılmıştır.
 • Fotoğraf: Kırmızı Pancarın mucizesi #5

  Araştırma grubunun bir üyesi olan Profesör Ben Benjamin, “Nitrik asit kan basıncını düşük seviyelerde tutmak için damarlar tarafından üretilen bir maddedir. Ayrıca kandaki enfeksiyon ile mücadele etmek amacıyla antikorlar tarafından yüksek miktarlarda üretilmektedir” diyor.
 • Fotoğraf: Kırmızı Pancarın mucizesi #6

  Her 3 yetişkinden birinin yüksek tansiyon hastası olduğu dünyamızda, bu oldukça iyi bir haber. Hayatınız boyunca hap içmek yerine pancar ile bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Farklı şekillerde yorumlanan renginin aksine tadı ise oldukça lezzetli ancak pancar suyu elde etmek biraz uğraştıran bir işlem.
 • Fotoğraf: Kırmızı Pancarın mucizesi #7

  Elmanın aksine pancar suyunun tadını korumak oldukça zordur. Bu nedenle bir miktar suyu fermantasyon için bir kenara koymalı ve dinlendirdikten sonra taze sıkılmış pancar suyuna biraz da elma suyu karıştırarak eklemeliyiz. Bu sayede hoşunuza gitmeyen pancar tadından eser kalmayacak ve pancar suyu sevdiğiniz bir içecek haline gelecektir.
tarafından girilen tüm fotoğraflar Fotoğraflarla yemek kategorisindeki tüm fotoğraflar
6255 kez bakılmıştır. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
kırmızı pancar, kırmızı pancar turşusu nasıl yapılır, kırmızı pancar salatası, kırmızı pancar salatası nasıl yapılır, kırmızı pancar suyunun faydaları, kırmızı pancar tarifleri, kırmızı pancar turşusu yapımı, kırmızı pancar resmi, kırmızı pancar tarif, kırmızı pancar salatası tarifi, kırmızı pancar suyu nasıl hazırlanır, kırmızı pancar suyu nasıl yapılır, kırmızı pancar yaprağı, kırmızı pancar nasıl tüketilir, kırmızı pancar suyu, yoğurtlu kırmızı pancar salatası, kırmızı pancarın salatası, kırmızı lahana, kırmızı pancar yetiştiriciliği, kırmızı şeker pancarı, gün yemek tarifleri, kırmızı pancar nasıl yenir, kırmızı pancar tohumu, kırmızı pancar turşusunun faydaları, kırmızı pancar turşusu, ahmet maranki kırmızı pancar kürü, pancar tarifleri, kırmızı pancar yaprağı yemeği, kırmızı pancar turşusu resimli, kirmizi pancar faydalari, kırmızı pancar mevsimi, kırmızı pancar tarifi, kırmızı pancar turşusu oktay usta, oktay usta kırmızı pancar turşusu, pasta, yemek yemek, yemek, yemek oyunu, yemek tarifleri, yemek tarifi, yemek tarif, tatlı, yemek tariflerim, yemek tariflerini, yemek tarifle, yemek tarifler, yemek tarifeleri, yemek tarifesi, yemek tari, kurabiye, sodexho, yemek sepet, yemek yapma, yemekler, Oktay usta yemek, resimli yemek, resimli yemekleri, yemek resimli, oktay usta yemek tarifleri, meze, yemek tarifi Oktay usta, yemek tarifleri oktay usta, resimli yemek tarifi, yemek tarifi resimli, resimli yemek tarifleri, yemek tarifleri resimli, resimli yemek tarifler, yemek tarifler resimli, yemek oyuna, tavuk yemekleri, tavuk yemek, pastalar, lokanta, ne pişirsem, catering menüleri, lezzet, yemek oyna, et yemekleri, patlıcan yemekleri, kolay yemek, yemek listeleri, yemek listesi, hamur işleri, pratik yemekler, pratik yemek, kolay yemek tarifleri, yemek tarifleri kolay, ev yemek, kolay yemek tarifler, eve yemek, evde yemek, ev yemekleri, bebek yemek, etli yemek, iftar yemek, diyet yemek, pratik yemek tarifleri, pratik yemek tarifler, bugün ne pişirsem, sebze yemekleri, sebze yemek, ne yemek, pasta yemek, akşam yemeği, yemek menüleri, portakal ağacı yemek tarifleri, yemek siteleri, yemek siteler, yemek sitesi, nefis yemek tarifleri, yemek menüsü, tavuklu yemek tarifleri, sulu yemek, yemek çeşitleri, ankara yemek, yemek Ankara, et yemek tarifleri, tavuklu yemek, istanbul yemek, yemek İstanbul, yemek siparişi, yemek sipariş, tabldot, ramazan yemek, yemek programlari, yemek günlüğüm, yemek kursları, yemek kitabi, yemek kursu, videolu yemek tarifleri, yemek tarifleri videolu, oktay ustadan yemek tarifleri, ana yemek

Kategoriler

Yeni Fotoğraflar

Yeni Yorumlar

Çok Bakılanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri