Dünyanın en iyi 10 mutfağı…

13.06.2019 - 8:00 | - Tüm fotoğraflar

 • Fotoğraf: Dünyanın en iyi 10 mutfağı… #1

  Lübnan mutfağı

  Lübnan, Orta Doğu’nun size sunmak için elinde bulundurduğu tüm tatlara şahitlik edebileceğiniz bir mutfak kültürüne sahip. Genellikle Akdeniz’e özgü yemekleri sebze açısından oldukça zenginken et biraz daha az kullanılıyor.
 • Fotoğraf: Dünyanın en iyi 10 mutfağı… #2

  Yunan mutfağı

  Türk ve İtalyan mutfaklarından bolca etkilenen Yunan mutfağı, zeytinyağı, sebze ve baharatların bolca kullanıldığı yemeklerle damak zevkinize hitap ediyor. Yunanistan’da eski mutfak kültürünü de görme fırsatı elde edebilirsiniz. Tarihi eser niteliğindeki mutfak ve servis malzemeleriyle orta çağa doğru bir yolculuk yapabilirsiniz.
 • Fotoğraf: Dünyanın en iyi 10 mutfağı… #3

  İspanyol mutfağı

  Balık ve et ağırlıklı olduğu kadar sebzelerin de tercih edildiği İspanyol mutfağı, çeşitli baharatlarla şölen yemeklerini aratmıyor. İspanyol yemekleri yağın bolca kullanılmasıyla da ün yapmış durumda. Yemeklerin yanında en çok tercih edilen içki ise şarap ve meyvelerden yapılan sangria…
 • Fotoğraf: Dünyanın en iyi 10 mutfağı… #4

  Japon mutfağı

  Japon mutfağı gün geçtikçe daha geniş bir çevre tarafından tanınıyor ve tercih ediliyor. Dünyanın dört bir yanında bulunan 150 restoran arasında Tokyo restoranları en lezzetli yemeklere ev sahipliği yapıyor.
 • Fotoğraf: Dünyanın en iyi 10 mutfağı… #5

  Meksika Mutfağı

  Çeşitli baharatları ve tatlarıyla Meksika mutfağı acılı yemekleriyle ününü duyuruyor. Meksika mutfağına has yemekler Aztek, Maya ve İspanyol kültürünün bir karışımı niteliğinde. Tatlı ekmeklerini ise Fransızlardan alan Meksika mutfağında egzotik yiyeceklere rastlamak da mümkün… Örneğin çıngıraklı yılan, iguana, böcekler ve geyikler de menüde karşınıza çıkabilir.
 • Fotoğraf: Dünyanın en iyi 10 mutfağı… #6

  Tai Mutfağı

  Ekşi, acı, tatlı ve tuzlu tatlarıyla Tai mutfağı her türlü damak zevkine hitap etmeyi başarıyor. Taze baharatların ve sebzelerin kullanıldığı yemeklerde pirinç bolca kullanılıyor. Ayrıca balık sosu ve karides püresi de sıkça tercih ediliyor.

  milliyet.com.
tarafından girilen tüm fotoğraflar Fotoğraflarla yemek kategorisindeki tüm fotoğraflar
14858 kez bakılmıştır. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
yunan mutfağı, japon mutfağı, meksika mutfağı, dünyanın en iyi mutfakları, lübnan mutfağı, ispanyol mutfağı, tai mutfağı

Kategoriler

Yeni Fotoğraflar

Yeni Yorumlar

Çok Bakılanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri