Çorbayı nasıl pişirmeli?

16.06.2010 - 11:30 | - Sibel Aslan Tüm fotoğraflar

 • Fotoğraf: Sibel Aslan Çorbayı nasıl pişirmeli? #1

  Çorbalar sofralarımızın baştacı... Hele ki Ramazan sofralarının vazgeçilmezi. Ancak Diyetisyen Selahattin Dönmez, çorbaların doğru şekilde pişirilmediğini söylüyor...

  NTV'de bir programa katılan Selahattin Dönmez, çorbanın nimetlerinden daha fazla yararlanabilmek için dikkat edilecek noktaları sıralaladı...
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Çorbayı nasıl pişirmeli? #2

  KURU BAKLİYAT VE SEBZE OLMALI

  Diyetisyen Selahattin Dönmez, çorbanın çok önemli bir besin olduğunu vurgulayarak "Çorba sadece hızlı bir şekilde tüketip doymak için içiliyor. Aslında düzenli olarak içilmeli, özellikle kuru bakliyat ve sebzelerin yer aldığı çorba içmenin insan sağlığı açısından çok büyük faydaları var" dedi.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Çorbayı nasıl pişirmeli? #3

  KRONER KALP RİSKİNİ ÖNLÜYOR

  Kroner kalp hastalığına yakalanma riskinin düzenli çorba içenlerde önemli bir oranda düştüğünü ifade eden Dönmez, "Taneli olmuş olması, lif oranının yüksek olması sindirim sistemini rahatlatır" dedi.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Çorbayı nasıl pişirmeli? #4

  KÜÇÜK PARÇAYA AYIRMAYIN SAATLERCE KAYNATMAYIN

  Selahattin Dönmez, Türkiye'de çorbaların geleneksel metodla yapıldığı için besin değerini büyük oranda kaybettiğine de değindi ve küçük parçlara ayrılıp saatlerce kaynatılan çorbanın kalitesinin azaldığını belirtti.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Çorbayı nasıl pişirmeli? #5

  TANELİ İÇİLEN ÇORBA DAHA FAYDALI

  "Diri olmalı, yediğinizi algılamalısınız" diyen Selahattin Dönmez, taneli içilen çorbanın diğer sıvı kategorisindeki çorbadan daha uzun süre tokluk sağladığını da vurguladı.

  Yeni nesil hazır çorbaların, evde yapılan çorbalardan bir farkı olmadığını da ifade eden Selahattin Dönmez, geleneksel kurutma yöntemiyle, koruyucu katkı maddesi kullanılmadan hazırlandığını belirtti.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Çorbayı nasıl pişirmeli? #6

  LİF İÇERİĞİ YÜKSEK UNLA YAPILMALI

  Hazır çorbaların içinde kuru baklagiller, mantar, ve domates bulunduğunu, kıvamlaştırıcı olarak çok daha sağlıklı, lif içeriği yüksek olan un ile yapıldığını anlatan Selahattin Dönmez, dünyanın en iyi bir kaç aşçısıyla yeni formüller geliştirildiğini ve tatlarının da evde yapılan çorbalara denk olabilecek niteliğe getirildiğini sözlerine ekledi.
Sibel Aslan tarafından girilen tüm fotoğraflar Fotoğraflarla yemek kategorisindeki tüm fotoğraflar
4560 kez bakılmıştır. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
çorba, yemek fotoğrafları

Kategoriler

Yeni Fotoğraflar

Yeni Yorumlar

Çok Bakılanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri