Kilo vermek ve kilo kontrolü için 20 önemli öneri - en iyi nasıl kilo verebilirim?

26.06.2010 - 11:30 | Fotograflarla Diyet - Sibel Aslan Tüm fotoğraflar

 • Fotoğraf: Sibel Aslan Kilo vermek ve kilo kontrolü için 20 önemli öneri - en iyi nasıl kilo verebilirim? #1

  verme ve daha sonrasında kilo kontrolünü sağlamak için esas olan şey doğru beslenme kurallarını öğrenmektir. Doğru beslenip egzersiz yaparak kilo verebilir, kilonuzu rahatlıkla koruyabilirsiniz.İşte 20 beslenme önerisi

  1. Özellikle bayanlar stres içinde olduğunda ya da üzüldüğünde yemek yemeye yönelir. Kocaman bir dilim pastanın, çikolatanın bizi mutlu ettiğine inanırız ve daha çok bu besinleri tüketiriz. Stres altındayken kendinizi rahatlatmak için yeni yöntemler deneyebilirsiniz. Sevdiğiniz şarkıları dinlemek, sizi rahatlatacak kokuya sahip sabun ya da duş jelleriyle ılık bir duş almak, arkadaşlarınızla görüşmek, açık havada yürüyüş yapmak ya da hobilerinizle ilgilenmek kendinizi daha iyi hissettirecektir.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Kilo vermek ve kilo kontrolü için 20 önemli öneri - en iyi nasıl kilo verebilirim? #2

  2. Özel günlerimizde tatlı yeme ihtiyacımız en üst seviyeye yükselir. Böyle zamanlarda hamurlu, şerbetli tatlılar yerine kalorisi düşük, yağsız sütlü tatlıları tercih edebilirsiniz.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Kilo vermek ve kilo kontrolü için 20 önemli öneri - en iyi nasıl kilo verebilirim? #3

  3. Beslenme alışkanlıklarınız kilonuzu doğrudan etkiler. Büyük porsiyonlarla yemek, doyduktan sonra bile yemeye devam etmek gibi alışkanlıklar kilo almanıza sebep olur. Hedeflediğiniz kiloya ulaşmak, kilonuzu kontrol altına almak istiyorsanız; küçük porsiyonlarla beslenin.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Kilo vermek ve kilo kontrolü için 20 önemli öneri - en iyi nasıl kilo verebilirim? #4

  4. Aşırı açlık duyduğunuzda şeker ihtiyacınızı muz, ananas, armut, ayva gibi meyvelerle giderebilirsiniz. Bu meyveler sizi tok tutup atıştırma ihtiyacınızı giderecektir.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Kilo vermek ve kilo kontrolü için 20 önemli öneri - en iyi nasıl kilo verebilirim? #5

  5. Kilo verme programındaysanız bazı haftalar kilonuz yerinden bir gram bile oynamaz. Bu, insanı hayal kırıklığına uğratan, cesaret kırıcı bir durumdur ama vücudunuzun yeni kilosuna alışmaya çalıştığını gösteren bir işaret de olabilir. Bu nedenle vazgeçmeyin.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Kilo vermek ve kilo kontrolü için 20 önemli öneri - en iyi nasıl kilo verebilirim? #6

  6. Yarım kilogram mantarı, soğanları birlikte dilimleyin. Bu karışımı bir çorba kaşığı zeytinyağı ile 8-10 dakika pişirin ve baharatla tatlandırın. Mantarın içinde bulunan krom size tokluk hissi verecektir.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Kilo vermek ve kilo kontrolü için 20 önemli öneri - en iyi nasıl kilo verebilirim? #7

  7. Günde 2,5�3 litre su içmeyi unutmayın. Suyu yemekten önce ya da sonra içmenizin bir farkı yoktur. Sadece gün içine bölerek içmeniz gerekir.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Kilo vermek ve kilo kontrolü için 20 önemli öneri - en iyi nasıl kilo verebilirim? #8

  8. Diyet yaparken sürekli tartılmayın. Sadece haftada bir tartılın. Sürekli tartılmanız motivasyonunuzu bozacaktır. Kilo verip vermediğinizi her gün tartılarak test ederseniz bu, sizde takıntı haline gelir, gerginlik ve strese sebep olur. Çünkü vereceğiniz kilonun sonucu 1 haftada ortaya çıkar.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Kilo vermek ve kilo kontrolü için 20 önemli öneri - en iyi nasıl kilo verebilirim? #9

  9. Düzenli olarak haftada 3-4 defa bir saat spor yapın. Spor, metabolizmayı hızlandırmanın yanında vücutta mutluluk hormonu salgısını artırarak motivasyonunuzu da artıracaktır.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Kilo vermek ve kilo kontrolü için 20 önemli öneri - en iyi nasıl kilo verebilirim? #10

  10. Ara öğünlerde: 3 kuru kayısı+3 ceviz ya da ½ simit+30 gr peynir ya da 1 tost+1 ayran tüketin. Ara öğünlerde sizi tok tutacak bu besinleri seçerseniz, ana öğünlerde çok acıkmayıp aşırı yemek yemenizi engellemiş olursunuz.
Sibel Aslan tarafından girilen tüm fotoğraflar Fotograflarla diyet kategorisindeki tüm fotoğraflar
7761 kez bakılmıştır. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
fotograflar diyet, kilo vermek, kilo kontrolü

Kategoriler

Yeni Fotoğraflar

Yeni Yorumlar

Çok Bakılanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri